"Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia". Wspólna akcja Booksy, "Gazety Wyborczej" i "Wysokich Obcasów"

Aplikacja Booksy oraz "Gazeta Wyborcza" i "Wysokie Obcasy" rozpoczynają dziś akcję wsparcia tysięcy fryzjerów, masażystów, kosmetyczek - przedsiębiorców, których działalność polega na bezpośrednich kontaktach z klientami i którzy z dnia na dzień stracili pracę.

Za każdą wpłatę z hasłem "Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia" redakcja dziennika przekaże darczyńcom kod do korzystania z subskrypcji treści na Wyborcza.pl. Dodatkowo, w piątek, 27 marca br. wszystkie wydania lokalne "Gazety Wyborczej" prezentują na swoich okładkach fryzjerów, kosmetyczki i innych drobnych usługodawców, a ich historie można przeczytać na łamach dziennika.

Potrzeba wzajemnej solidarności w obecnej sytuacji wybrzmiewa wyjątkowo mocno. Dlatego razem z polskim start-upem Booksy, właścicielem aplikacji do umawiania wizyt (1 mln użytkowników w Polsce) Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczynają akcję „Solidarni 2020. Prześlij trochę wsparcia”. Chodzi o przekazywanie datków przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnym położeniu.

Obawiam się, że trudny czas potrwa dla tej branży dłużej niż dla reszty społeczeństwa

- mówi Stefan Batory, szef Booksy.

Hasło „Wyborczej” to „Nie ma wolności bez solidarności”. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu naszych czytelników wspólnie z Booksy uda się nam ocalić wiele miejsc pracy i pomóc wielu ludziom

- mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Każdy użytkownik aplikacji Booksy może przekazać salonowi, który zna, darowiznę w wysokości 20, 50 lub 100 zł. To nie przedpłata, to gest międzyludzkiej solidarności, dzięki któremu będziemy mieć dokąd wrócić, gdy epidemia się skończy. W podziękowaniu za okazaną pomoc darczyńca otrzyma kod na bezpłatną prenumeratę Wysokieobcasy.pl i Wyborcza.pl. Długość prenumeraty będzie zależała od wpłaconej na konto sumy - to 1, 2 lub 3 darmowe miesiące korzystania z Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl.*

W piątek, 27 marca br. na pierwszej stronie tradycyjnego wydania „Gazety Wyborczej" ukazał się tekst pod tytułem „Uratujmy 300 tys. miejsc pracy”. Wewnątrz numeru znalazł się wywiad ze Stefanem Batorym, szefem Booksy. Tego samego dnia wszystkie wydania lokalne „Gazety Wyborczej” prezentują na swoich okładkach fryzjerów, kosmetyczki i drobnych usługodawców oraz przedstawiają ich historie.

Wszystkie publikacje są też dostępne na Wyborcza.pl oraz w jej kanałach w mediach społecznościowych.

Działania wspiera promocja w serwisach Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl, na profilach redakcji w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) - „Gazety Wyborczej", „Wysokich Obcasów", „Avanti" i „Logo" oraz w wydaniach papierowych dziennika.

Więcej szczegółów dotyczących akcji można znaleźć na stronie internetowej Wyborcza.pl/solidarni2020.

* Opcja „Prześlij trochę wsparcia!" jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników Booksy; do zrealizowania płatności trzeba podpiąć kartę płatniczą lub skorzystać z Apple Pay/Google Pay. Oferowana prenumerata w każdym z okresów to pakiet podstawowy Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest również liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec 2019 r. miała już prawie 218 tys. aktywnych prenumerat cyfrowych, a ich liczba wciąż rośnie!

Wyborcza.pl