Idealna piżama dziecięca - jaką wybrać?

Piżama dziecięca to niezwykle istotny element garderoby młodego człowieka. Zdrowy, spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju i wzrostu najmłodszych.

Jaką piżamkę dla dziecka? Czyli o czym trzeba pamiętać przy wyborze?

Sen ma niezwykłe znaczenie dla rozwoju dziecka. Podczas niego maluchy rosną, odpoczywają i zbierają siły niezbędne do poznawania świata. Dlatego tak ważne jest, aby odbywał się w sprzyjających warunkach. Do tego niezbędny jest odpowiedni strój. Jak wybrać odpowiednią piżamę dla dziecka? Otóż należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • materiał - to najważniejsza kwestia w przypadku doboru stroju do spania dla pociechy. Musi być on naturalny, przewiewny, który zapewni odpowiednią temperaturę podczas odpoczynku. Bez wątpienia jako takie sprawdzą się piżamy dziecięce bawełniane. Właściwości bawełny doskonale sprawdzają się w przypadku produkcji ubrań i akcesoriów dziecięcych. Warto jednak zwrócić uwagę czy wybrany egzemplarz posiada certyfikat Oeko-Tex standard 100, który świadczy o wysokiej jakości włókna mającego kontakt ze skórą dziecka;
  • rozmiar - pamiętajmy, że nasze pociechy szybko rosną, dlatego konieczna jest częsta zmiana piżamy dziecięcej, tak aby jej rozmiar był adekwatny do postury malucha. Zbyt ciasny lub przykrótki strój spowoduje, że będzie mu niewygodnie i straci poczucie swobody podczas snu;
  • model odpowiedni do pory roku. Podobnie jak w przypadku dorosłych, również dziecięce piżamy muszą być dopasowane do pory letniej i zimowej, ponieważ komfort termiczny jest podstawą dla efektywnego odpoczynku. W przypadku zimowych kompletów - ciepła piżama dziecięca zazwyczaj szyta jest z bawełny lub miłego w dotyku pluszu, który idealnie chroni przed zimnem. Dobrze by przy rękawkach i nogawkach posiadała delikatny ściągacz, zabezpieczający przed przesunięciem się ubrania i odsłonięciem rączek i nóżek, które mogą marznąć bez przykrycia.

Jaka piżama dla dziewczynki?

Piżamy dziecięce dla dziewczynek to zazwyczaj śliczne kompleciki w pastelowych kolorach. Często jasnym barwom towarzyszą wizerunki bohaterów dziewczęcych bajek, jak np. Elza, Myszka Minnie lub inne księżniczki ze znanych dziecięcych produkcji.

Zobacz wideo Sposób na naelektryzowane ubrania

Jaka piżama dla chłopca? Wzory i kolory

Piżamki dziecięce według rodziców muszą spełniać określone wyżej normy, z kolei dla dzieci muszą być przede wszystkim ładne i zachęcające. Dlatego producenci prześcigają się we wdrażaniu na rynek coraz to nowych modeli ubranek, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Produkty oferowane dla chłopców przeważnie występują w stonowanej gamie kolorystycznej. Znajdziemy tu przewagę szarości, granatów, ciemnych zieleni, ale też czerwieni. Najlepsza piżamka dziecięca to jednak ta, która ma na sobie elementy nawiązujące do bajek i kreskówek uwielbianych przez chłopców, jak np. popularny wśród młodszych dzieci Psi Patrol. 

Polskie marki piżamek dla dzieci

Piżama dziecięca musi być wysokiej jakości, ale też podobać się dziecku. Oba te warunki spełniają ubrania na noc oferowane przez polskich producentów. Sprzedawane przez nich produkty są zgodne z aktualnymi trendami wzorniczymi, ale także spełniają najwyższe normy jakościowe. Polskie wyroby można znaleźć w dobrych sklepach z odzieżą dziecięcą, ale także w internetowych sklepach lub bezpośrednio na stronach producentów. Warto inwestować w odzież polską, ponieważ w niczym nie odstaje ona od konkurencyjnych marek zagranicznych, a kupując ją możemy wspierać naszą rodzimą gospodarkę. 

Więcej o: