Jak prać firanki, żeby były białe? Poznaj proste, domowe sposoby na ich skuteczne wybielanie

Jak prać firanki, żeby były czyste i śnieżnobiałe? Jest na to kilka prostych i sprawdzonych trików. Poznasz je w naszym tekście.

Jak prać firanki, żeby były białe? Odpowiedź znajdziesz w naszym tekście. Dowiesz się z niego, jakie są proste, tanie i szybkie domowe sposoby na skuteczne wybielanie firanek. Zapraszamy. Potrzebujesz do tego produktów, które zapewne masz już w swojej kuchni.

Zobacz wideo Ocet pomoże ci skutecznie wyczyścić kran:

Jak prać firanki, żeby były białe? Odpowiadamy

Czyste, śnieżnobiałe firanki to piękna wizytówka każdego domu i jego gospodyni. Niestety na materiale bardzo łatwo zbiera się kurz, więc trzeba je regularnie prać. W dodatku białe firanki mają tendencję do żółknięcia, a zrobione są z delikatnego materiału, który podatny jest na zniszczenia.

Jak zatem prać firanki, żeby były białe? Przede wszystkim należy to robić przy użyciu proszku do prania białych tkanin, przy czym w ilości mniejszej niż podczas zwykłego prania np. ubrań. Najlepiej jednak użyć specjalnego proszku bądź soli, przeznaczonych właśnie do prania delikatnych tkanin firanek.

Niezwykle ważne jest, aby po takim praniu firanek dokładnie jest wypłukać. I zrobić to kilka razy. Jeżeli są mocno zabrudzone, warto pranie powtórzyć. Do prania firanek, aby były białe, można użyć tzw. orzechów piorących. Dodatkowo jest to nie tylko skuteczne, ale również ekologiczne rozwiązanie. 

Masz firanki w kuchni, na których osiadł nie tylko kurz, ale również i tłuszcz? Nie martw się! I na to jest prosty sposób. Po prostu do prania dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń. Pomoże ci również mąka, którą na pewno masz już w swojej kuchni. Wystarczy nasypać jej niewielką ilość na zabrudzoną firankę i odczekać chwilę. Potem wyprać ręcznie.

Pamiętaj, że firanki zrobione są z delikatnego materiału, dlatego należy je prać w niskiej temperaturze. Najlepiej niech to będzie 30 stopni Celsjusza, maksymalnie 40 stopni. Inaczej firanki mogą ulec zniszczeniu bądź też odkształceniu.

Czym wybielić firanki? Poznaj najlepsze sprawdzone domowe sposoby

Jak prać firanki, żeby były białe? Warto dodatkowo podczas prania użyć również łyżeczki soli bądź też proszku do pieczenia, ewentualnie sody oczyszczonej. To proste i tanie produkty, które większość z nas ma już w swoich domach i które skutecznie przywrócą piękną biel naszym firankom. Na koniec, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, firanki można dodatkowo wypłukać w kilku łyżkach octu rozcieńczonego z wodą bądź też w płynie do płukania delikatnych tkanin.

Więcej o: