Najszczęśliwsze pary - co takiego robią? Cztery niebanalne wskazówki

Udana relacja z drugą osobą nie jest zazwyczaj dziełem przypadku. Co robią więc pary, które są ze sobą szczęśliwe? Oto cztery wskazówki do wprowadzenia od zaraz.

Okazuje się, że podobnie jak w wielu innych sferach życia, także w przypadku związków miłosnych szczęściu trzeba pomóc. O czym więc warto pamiętać? Oto kilka ważnych wskazówek dla par.

Zobacz wideo Co zwiastuje, że związek przetrwa? Dowiesz się z filmu:

1. Kłóćcie się umiejętnie

Ta rada może być nieco zaskakująca. Okazuje się jednak, że kłótnie są bardzo ważnym elementem relacji. Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Florydy dowiedli, że lepsze związki tworzą osoby, które nie tłumią w sobie złych emocji i dają im czasami upust. Warto jednak pamiętać, że w razie sprzeczek powinniście dążyć zawsze do znalezienia rozwiązania problemu. 

2. Okazujcie uczucia

Psycholog dr Terri Orbuch twierdzi, że kluczem do udanej relacji jest częste okazywanie sobie uczuć. To nic trudnego, a wiele zmienia. Mogą to być różne gesty, takiej ja na przykład: przytulanie, pocałunki, trzymanie się za ręce. 

3. Rozmawiajcie szczerze o pieniądzach

Zdaniem dr Terri Orbuch bardzo ważne są także szczere rozmowy na temat kwestii finansowych. Dobrze jest, gdy pary tworzą plany, które są akceptowalne dla dwóch stron i niczego przed sobą nie ukrywają. 

4. Nie zapominajcie o komplementach

Zdaniem seksuolog dr Pepper Schwartz kluczem do udanej relacji są komplementy. Zdaniem ekspertki nie powinniśmy zbytnio koncentrować się na wadach drugiej osoby, a doceniać to, co w niej dobre i co jakiś czas jej o tym przypominać. To w dłuższej perspektywie bardzo dobrze wpływa na związek.

Więcej o: