Odżywka do rzęs. Jak wybrać preparat, który skutecznie wzmocni rzęsy?

Odżywka do rzęs szturmem podbija kobiece serca i oczywiście rzęsy! Dzięki odpowiednio dobranemu preparatowi rzęsy stają się gęste i długie, niczym z reklam renomowanych mascar.

Odżywka do rzęs: dobra inwestycja czy zbędny wydatek?

Odżywka do rzęs to wynalazek, który ma co do zasady zapewnić zdrowe, długie i gęste rzęsy każdej kobiecie. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż odpowiednio wypielęgnowane rzęsy dodają oczom wyjątkowego wyrazu, stanowią ich doskonałą oprawę. Aby jednak tak się stało, muszą dobrze się prezentować. Jeśli jest ich mało, są krótkie i łamliwe, to nawet najlepsza mascara nie uratuje ich kondycji. Może to zrobić jedynie odżywka.

Jeszcze jakiś czas temu, mało kto wiedział o istnieniu preparatów do rzęs. Obecnie jest to jeden z bardziej popularnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Swoją popularność zawdzięcza wysokiej skuteczności i widocznym efektom, osiąganym w stosunkowo krótkim czasie. Jeżeli twoje rzęsy:

 • wypadają,
 • są łamliwe,
 • są krótkie,
 • okresowo się przerzedzają,

warto wziąć pod uwagę poddanie ich kuracji dobrym serum do rzęs. To pozwoli je wzmocnić, odżywić, pobudzić do wzrostu. Pamiętać należy jednak o tym, że tego typu terapia jest czasochłonna i wymaga od nas samodyscypliny i wytrwałości. Tylko regularne stosowanie i postępowanie zgodne z zaleceniami producenta, pozwoli osiągnąć oczekiwane efekty. 

Jaka odżywka do rzęs najlepsza? Domowe sposoby na wzmocnienie rzęs

Jeszcze kilka lat temu na rynku dostępne było dosłownie kilka profesjonalnych preparatów kosmetycznych do stosowania na rzęsy. Nie oznacza to jednak, że wcześniej kobiety nie radziły sobie z ich wypadaniem. Oczywiście znane są naturalne, domowe sposoby na wzmocnienie rzęs. Walkę z tą przypadłością można rozpocząć stosując:

 • aplikowanie na rzęsy oliwy z oliwek - wystarczy kupić w sklepie kosmetycznym czystą szczoteczkę do tuszu, a następnie zamoczyć ją lekko w oliwie. Substancję trzeba rozprowadzić na rzęsach, uważając by tłuszcz nie dostał się do oczu. Taki zabieg należy powtarzać przez co najmniej miesiąc, codziennie wieczorem. Oliwa odżywi włoski i wzmocni je.
 • eliksir z zielonej herbaty - zaparzona herbata aplikowana na rzęsy pomoże zapobiegać ich kruszeniu, łamaniu i wypadaniu. Zabieg można stosować dowolną ilość razy, przez minimum miesiąc.
 • olej rycynowy - stary dobry sposób nie tylko na paznokcie, włosy, ale również rzęsy. Nakładany codziennie wieczorem w widoczny sposób poprawi ich stan, przyczyni się do ich wydłużenia i zagęszczenia. 
Zobacz wideo Jak używać zalotki, by uzyskać najlepszy efekt?

Obecnie producenci kosmetyków oferują nam produkty, które zdecydowanie skracają czas niezbędny do osiągnięcia widocznych efektów. Skoncentrowane formuły odżywek na rzęsy pobudzają je do wzrostu, regenerują zniszczenia, przyczyniają się do uzupełnienia ubytków wynikłych z wzmożonego wypadania włosków. Decydując się na zakup gotowego kosmetyku, zwracajmy przede wszystkim uwagę na jego skład, to w jakim tempie powinien przynosić pierwsze rezultaty, ale też na to jak wiele zaangażowania wymaga kuracja, by je osiągnąć. Im bardziej skomplikowane zasady stosowania i dłuższy czas oczekiwania na efekty, tym większe szanse, że porzucimy stosowanie produktu w trakcie terapii, bez osiągnięcia zadowalających wyników. 

Serum do rzęs, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrej odżywki?

Oferta kosmetyków dostępnych na rynku stale poszerza się, dlatego wybór odpowiedniej odżywki na rzęsy jest coraz trudniejszy. Zwłaszcza jeśli pierwszy raz poszukujemy takiego produktu i nie bardzo orientujemy się, na co zwracać szczególną uwagę. Poszukując serum do rzęs na pewno trzeba sprawdzić:

 • sposób aplikacji - tu większość topowych produktów nie różni się zbytnio od siebie: wszystkie posiadają odpowiedni pędzelek do nakładania, a czynność tę należy powtarzać regularnie, każdego dnia wieczorem. Bardzo ważne jest, aby wcześniej starannie oczyścić rzęsy z resztek makijażu. I tu ważna rzecz! Aby właściwie zadbać o włoski należy stosować do ich demakijażu odpowiedni środek - łagodny, pozbawiony alkoholu w składzie. Niewiele z nas zdaje sobie bowiem sprawę, że zły stan rzęs może być efektem używania nieodpowiednich kosmetyków, które je osłabiają, powodują że są kruche i łamliwe.
 • odżywka a wzrost rzęs - niektóre odżywki obiecują wzmożony wzrost rzęs, który można odczuć już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia ich stosowania. 

Odżywka do rzęs: ranking

Poszukując odżywki do rzęs nie sposób uniknąć kilku topowych produktów, które zyskały uznanie wielu użytkowniczek. W rankingu odżywek do rzęsy znajleźć powinny się produkty, działanie których potwierdza wiele użytkowniczek. Należą do nich między innymi:

 • Nanolash Eyelash Serum, to produkt przeznaczony do rzęs krótkich z tendencją do wypadania; dzięki swojemu składowi znacząco przyspiesza wzrost włosków, zagęszcza je, przyciemnia kolor. Co więcej, ta odżywka do rzęs może być także stosowana do pielęgnacji brwi.
 • AA Oceanic, Long 4 Lashes, Serum przyspieszające wzrost rzęs - to chyba najpopularniejszy obecnie produkt na rynku; oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Odżywka do rzęs na wzrost nie tylko stymuluje porost włosków, ale także wzmacnia, regeneruje i poprawia ich wygląd.
Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu
 • Eveline, Advance Volumiere, skoncentrowane serum do rzęs 3w1; to produkt wielozadaniowy, który jednocześnie ma pełnić rolę odżywki oraz bazy pod makijaż; wszystko to ma na celu zapewnienie kompleksowej ochrony rzęs.

Zobacz też: Masz ten produkt w kuchni. Nałóż go na brwi, a efekt cię zachwyci

Więcej o: