Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Proste, tanie i szybkie domowe sposoby

Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Są na to naprawdę skuteczne, za to proste i tanie sposoby. Potrzebujesz zaledwie kilku składników, które zapewne w większości masz już w swoim domu.

Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Jeśli sama zadajesz sobie to pytanie, nie martw się. Spieszymy z pomocą. W naszym tekście poznasz sprawdzone, skuteczne, domowe sposoby na to, jak szybko i w prosty sposób wyczyścić przypalone żelazko.

Zobacz wideo Prosty sposób na przypalone żelazko:

Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Domowe sposoby krok po kroku

Twoje przypalone żelazko brudzi ubrania? Trzeba je zatem koniecznie wyczyścić. Generalnie najlepiej jest zapobiegać powstawaniu zabrudzeń na żelazku i regularnie je czyścić. Dzięki temu dobrze będzie spełniać swoją funkcję i nie będziesz brudzić ubrań podczas prasowania.

Dzięki nam poznasz kilka sprawdzonych, domowych sposobów na wyczyszczenie żelazka z przypalenia. Są to metody naprawdę proste i tanie, ponieważ opierają się na produktach, które w większości zapewne już masz w swoim domu. Pamiętaj jednak, aby po każdym takim czyszczeniu żelazka domowym sposobem na koniec jeszcze dokładnie je umyć. 

Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Ocet

Ocet to niezbędny składnik nie tylko w kuchni podczas gotowania i przygotowywania różnych potraw, lecz także w robieniu domowych mieszanek, które skutecznie usuną wiele zabrudzeń. Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Sprawdzonym sposobem na to jest umycie go szmatką nasączoną właśnie octem (lub w przypadku większych zabrudzeń octem wymieszanym z sodą oczyszczoną). Nie można jej jednak stosować w przypadku patelni teflonowych, ponieważ może zniszczyć ich powierzchnię. Pamiętaj jednak, aby żelazko podczas takiego czyszczenia było lekko nagrzane. Oczywiście nie za bardzo, aby się nie poparzyć. I  koniecznie odłącz je od prądu podczas czyszczenia. 

Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Ocet i sól

Przypalone żelazko skutecznie wyczyści domowa mieszanka zrobiona z octu, soli oraz wody. Miksturę tę należy podgrzać w naczyniu. I zanim zacznie wrzeć, namoczyć w niej szmatkę i czyścić nią żelazko. Na koniec warto jeszcze płytkę żelazka dokładnie przemyć wodą destylowaną.

Jak wyczyścić żelazko z przypalenia? Sól i gazeta

To sprawdzony domowy sposób kobiet już od wielu lat. Jak wyczyścić przypalone żelazko? Użyj soli i gazety. Tak, tak, dobrze czytasz. Wystarczy, że na niewielkim kawałku gazety rozsypiesz sól, następnie prasuj ją aż do momentu zniknięcia zabrudzeń.

Więcej o: