Łatwy sposób na mycie okien, dzięki któremu unikniesz smug. Pomoże ci w tym czarna herbata

Nie przepadasz za myciem okien? Znamy sposób, który ułatwi ci to zadanie. Dowiedz się, co zrobić, by okna w twoim mieszkaniu były lśniące i bez smug.

Okazuje się, że w czasie mycia okien możemy wykorzystać czarną herbatę. To tania, naturalna i skuteczna metoda, która ma wielu zwolenników. 

Zobacz wideo Jak samodzielnie zrobić hennę do brwi?

Mycie okien czarną herbatą - instrukcja krok po kroku

Jak to zrobić? Aby przetestować nietypową metodę mycia okien, przygotuj kilku torebek czarnej herbaty, pół litra wody, papierowy ręcznik oraz butelkę z atomizerem. Co dalej? Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  • Herbatę zalej zagotowaną wodą. Pamiętaj o tym, że napar ma być mocny.
  • Pozostaw płyn na jakiś czas, by mógł ostygnąć.
  • Wlej płyn do butelki z atomizerem.
  • Następnie spryskaj okna.
  • Na sam koniec wytrzyj je papierowym ręcznikiem lub ścierką. 

Zdaniem wielu zwolenników tej metody pomaga ona w osiągnięciu zadowalającego efektu. Dzięki czarnej Okna są śliniące i bez smug. 

Mycie okien - najczęstsze błędy

Aby osiągnąć upragniony efekt, unikaj także powszechnych błędów. O czym więc warto pamiętać w czasie mycia okien? 

Po pierwsze, należy zrezygnować z mycia okien zwykłą kranówką. W tym celu znacznie lepiej sprawdzi się woda przegotowana lub destylowana. Powód? Woda z kranu jest zazwyczaj bardzo twarda, przez co trudno przy jej użyciu pozbycie się smug z okien. 

Drugi bardzo powszechny błąd to mycie okien w czasie słonecznej pogody. Dzięki promieniom słonecznym płyny zazwyczaj wysychają bardzo szybko. Przez to na szybach pozostają niechciane ślady.

Przeczytaj także:

Więcej o: