Symbole przyjaźni. Tatuaże dla przyjaciół

Symbole przyjaźni mogą przyjmować różne formy: może to być przywieszka, bransoletka, zdjęcie w portfelu. Coraz częściej są to także specjalne tatuaże. Jakie tatuaże symbolizują przyjaźń?

Jaki jest symbol przyjaźni międzyludzkiej?

Przyjaźń zdecydowanie jest jedną z najważniejszych relacji zachodzących między ludźmi. Możemy mieć bardzo oddaną rodzinę, kochającego partnera, dzieci, jednak ciągle będziemy odczuwać pragnienie posiadania osoby, która będzie nam bliska w inny, szczególny sposób. Taką rolę zazwyczaj pełnią właśnie przyjaciele. Bliską zażyłość zwykle możemy stworzyć jedynie z kilkoma osobami. Słowo przyjaciel jest więc zarezerwowane dla naprawdę wyjątkowych ludzi, w których mamy oparcie bez względu na sytuację. Symboli przyjaźni jest wiele, choć najpopularniejszym wydaje się para ptaków. Tak naprawdę, znakiem zażyłości danej pary lub grupy może być coś, co łączy się z ich znajomością, np. przedmiot kojarzący się ze wspólną pasją.

Znak przyjaźni, czyli o drobnych symbolach więzi 

Znak przyjaźni może być ukazywany na różne sposoby. Sama przyjaźń natomiast, jest na tyle istotnym aspektem w życiu każdego człowieka, że stała się natchnieniem dla pisarzy, poetów, malarzy i innych artystów, którzy dzięki swoim zdolnościom uwieczniają ją w różnego typu dziełach. To właśnie dzięki nim powstał spory katalog alegorii, znaków i symboli, które odnosimy do relacji przyjacielskich. Należą do nich m.in.:

  • rozmaryn - to symbol przyjaźni zaczerpnięty z natury; ma bardzo długą historię, bowiem wywodzi się z starożytnego Rzymu, gdzie wręczenie bliskiej osobie wiązki rozmarynu oznaczało wierność i oddanie;
  • para ptaków - to dość osobliwy symbol, który odnoszony jest też do miłości między dwojgiem ludzi (wtedy ptakami są dwa białe gołębie); w wersji przyjacielskiej symbolem są dwie turkawki;
  • znak nieskończoności - to ostatnio bardzo popularny symbol, który używany jest w kontekście wartości trwałych, niezmiennych i pełniących ważną rolę w naszym życiu, dlatego też doskonale pasuje do przyjaźni

Modne są także tatuaże tymczasowe, np dla druhen na przyjęcie weselneModne są także tatuaże tymczasowe, np dla druhen na przyjęcie weselne Shutterstock

Tatuaże dla przyjaciół: czy warto?

Poszukując oryginalnego sposobu wyrażenia przywiązania do drugiej osoby, możemy trafić na propozycję wykonania tatuaży dla przyjaciół. Są to niezmiernie piękne i artystyczne rysunki, niemniej jednak warto dokładnie przemyśleć taką decyzję. Tatuaż jest dość znaczącą ingerencją w wygląd naszego ciała. Nawet jeżeli nie mamy wątpliwości co do trwałości naszych przyjacielskich relacji z drugą osobą, nie zawsze tego rodzaju symbol będzie odpowiednią formą wyrażenia uczucia. Przed podjęciem decyzji należy rozważyć dokładnie wszelkie za i przeciw, i dopiero wtedy wybrać się do salonu, gdzie zostanie wykonany zabieg. Pamiętajmy, że tatuowanie to nie zabawa - jego efekty pozostaną z nami na wiele lat. 

Tatuaże dla przyjaciółek - jaki wzór wybrać?

Decydując się wraz z przyjacielem lub przyjaciółką na wykonanie symbolicznego tatuażu należy liczyć się z koniecznością wybrania kompromisowego wzoru. Musi on odpowiadać obu stronom, spełniać ich oczekiwania i znajdować się w dogodnym miejscu na ciele.

Do najpopularniejszych wzorów tatuaży dla przyjaciółek należą:

  • węzeł celtycki, który symbolizuje nierozerwalność relacji przyjacielskiej;
  • znak nieskończoności, wyrażający jedność, która przetrwa wszystkie przeciwności;
  • dzielony rysunek - pierwszą część posiada jedna osoba, a resztę - druga, np. Yin i Yang;
  • cytaty, które są ważne dla obojga przyjaciół.

Tatuaż przyjaźni - wykonanie

Wykonanie tatuażu przyjaźni nie różni się zbytnio od zabiegu indywidualnego. Najtrudniejszy w nim wydaje się proces doboru wzoru, bo musimy uzyskać pełną zgodność obu osób poddających się tatuowaniu. W drugim etapie konieczny jest wybór miejsca, w którym powstanie rysunek. Ten najczęściej pada na:

Ważne, aby miejsce wykonania szkicu było to samo u obu przyjaciół, choć zdarzają się przypadki kiedy jest on wykonywany w różnych lokalizacjach na ciele, np. ze względu na charakter pracy wykonywanej przez jedną z osób, który nie pozwala na eksponowanie tego rodzaju upiększeń. 

Istotną sprawą jest również, aby w dniu tatuowania obie osoby pojawiły się w salonie i wykonały zabieg jednocześnie - wtedy mamy pewność, że osiągnięty efekt będzie najlepszy. Tatuażysta będzie miał bowiem możliwość stworzenia rysunków o tej samej wielkości i tym samym nasyceniu barw. 

Więcej o: