10 najlepszych filmów erotycznych - subiektywny ranking

10 najlepszych filmów erotycznych? Wśród nich takie tytuły, jak "9 Songs", "Gorzkie gody" czy "Ninfomanka". Przygotowaliśmy zestawienie produkcji, które skutecznie rozpalą wyobraźnię i pobudzą zmysły.

W filmach erotycznych nie ma pewnego rodzaju dosłowności i wulgarności, a więcej jest uczucia, artystycznych kadrów i subtelności. Możesz zatem śmiało zaprosić na seans ukochaną osobę, aby wspólnie przeżyć porywającą historię i być może zainspirować się do działania.

Dobre filmy erotyczne - TOP3 propozycje

Dobre filmy erotyczne, przy których dostaniecie wypieków nie ze wstydu, ale z ekscytacji:

 1. „Marzyciele” reż. Bernardo Bertolucci – czy może istnieć lepsze tło dla erotycznych zabaw niż światowa stolica miłości? I lepszy okres niż rok 1968 – czas obyczajowej rewolucji? Bliźnięta poznają pod paryską Filmoteką Francuską studenta ze Stanów Zjednoczonych. Główni bohaterowie tego filmu z 2003 roku, to młodzi ludzie, którzy kochają kino i seks. To właśnie kinematografia kojarzy im się ze swobodą moralną. Zaczynają mieszkać pod jednym dachem i oglądać wspólnie dziesiątki filmów… „Marzyciele” to film pełen erotycznych zabaw, prowokujących scen, relacji ocierających się o kazirodztwo i bezkompromisowe pragnienie wolności.
 2. „Seks to nie wszystko” reż. Clement Virgo – miłość ma więcej niż jedno oblicze. Uczucie łączące dwójkę głównych bohaterów tego filmu wyrasta z ich wspólnego uwielbienia seksu. Leila to wyzwolona kobieta, która z zasady nie wchodzi w stałe relacje z mężczyznami, nieustannie szuka nowych przygód. W pewnym momencie na jej drodze staje David, który również fascynuje się miłością fizyczną, ale jednocześnie szuka poważnego związku. Jaki może być finał tego spotkania? Obejrzyjcie sami.
 3. „Gorzkie gody” reż. Roman Polański – czy nie wystarczy nadmienić, że w tym filmie z 1992 roku zobaczymy młodego Hugh Granta? Jeśli po tej wiadomości, jeszcze tu jesteś, to dorzucimy kilka informacji. Akcja filmu toczy się podczas rejsu statkiem po Morzu Śródziemnym. Sparaliżowany pisarz o imieniu Oscar (Peter Coyote) i jego pochodząca z Francji żona Mimi (Emmanuelle Seigner) zapoznają się z nieco zblazowanym małżeństwem z Wielkiej Brytanii - Fioną (Kristin Scott Thomas) i Nigelem (Hugh Grant). Bezwstydny Oscar opowiada młodemu Nigelowi pikantne szczegóły swojego związku z Mimi. Nigel początkowo jest zniesmaczony, ale wkrótce jego oburzenie przeradza się w coś zupełnie innego…

Dobry erotyk - co jeszcze warto obejrzeć?

Jeśli szukasz nieco nowszych tytułów z kategorii dobry erotyk, to mamy dla Ciebie jeszcze kilka propozycji:

 • „Nimfomanka”, reż. Lars von Trier – film wielkiego mistrza kina z 2013 roku z Charlotte Gainsbourg w roli głównej. Opowieść zaczyna się w zimowy wieczór, kiedy to pewien kawaler znajduje mocno pobitą Joe. Dziewczyna w jego mieszkaniu powoli dochodzi do siebie i zaczyna snuć opowieści pełne dziwnych, ale fascynujących i erotycznych zdarzeń. Lars von Trier przekracza w tym filmie wiele granic, ale nie da mu się odmówić poetyckości, lekkości i artyzmu.
 • „50 twarzy Greya”, reż. Sam Taylor-Johnson – czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie widział tego tytułu? Produkcja bijąca rekordy popularności wśród kobiet w każdym wieku. Klasyczna (i nieco naiwna) historia kopciuszka, który spotyka na swojej drodze przystojnego księcia. Książę byłby ideałem, gdyby nie jego nietypowe upodobania erotyczne… ale – jak się szybko okazuje – Kopciuszek (we współczesnej wersji to studentka literatury, Anastasia Steele), również nie jest taki niewinny na jakiego wygląda… Być może „50 twarzy Greya” nie należy do wybitnych filmów (zdobywca pięciu Złotych Malin, nominowany do 13), ale wbrew opiniom krytyków stał się ulubieńcem rzeszy kobiet. Najlepiej sprawdzić samemu.
 • „9 Songs”, reż. Michael Winterbottom – ten tytuł z 2004 roku to jedna z mocniejszych pozycji w zestawieniu, jest wymieniany na listach najodważniejszych filmów kinematografii brytyjskiej. Główni bohaterowie – Lisa i Matt – spotykają się na koncercie rockowym w klubie Brixton Academy i postanawiają spędzić ze sobą wieczór. Wszystko oczywiście kończy się w łóżku…  Ich miłość trwa rok, podczas którego seks przeplata się ze znakomitymi koncertami. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana filmów erotycznych!

Ciekawe film erotyczny: ranking

Przedstawiamy nasz subiektywny ranking ciekawych filmów erotycznych:

 1. „9 Songs”, reż. Michael Winterbottom
 2. „Ostatnie tango w Paryżu”, reż. Bernardo Bertolucci
 3. „Nimfomanka”, reż. Lars von Trier
 4. „Love”, reż. Gaspar Noe
 5. „9 i pół tygodnia”, reż. Adrian Lyne
 6. „Shortbus”, reż. John Cameron Mitchell
 7. „Intymność”, reż. Patrice Chéreau
 8. „Gorzkie gody” reż. Roman Polański
 9. „Grzeszna miłość”, reż. Michael Cristofer
 10. „Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomym”, reż. Peter Hall
Zobacz wideo A może 365 dni?
Więcej o: