Żona Hołowni nie chodzi z nim do kościoła. "Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji"

Żona Szymona Hołowni w jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, że w ich małżeństwie każdy ma własny sposób przeżywania wiary. Dlatego mąż nie zmusza jej do wspólnych wizyt w kościele.

Szymon Hołownia zasłynął jak autor artykułów i książek poświęconych wierze. To m.in. "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Monopol na zbawienie", "Bóg. Życie i twórczość", "Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie". Poza tym kandydat na urząd Prezydenta RP dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

Mąż jej do niczego nie zmusza

Mimo że wiara w życiu Szymona Hołowni odgrywa ogromną rolę, swoich przekonań nie narzuca innym. Do tej kwestii odniosła się niedawno jego żona. W wywiadzie, którego udzieliła Onetowi, zdradziła, że nie chodzi z mężem do kościoła.

Każdy z nas ma własny sposób przeżywania wiary i dajemy sobie wolną przestrzeń. Ta przestrzeń bardzo mi pomaga, gdy mam potrzebę coś sobie w duszy poukładać. Natomiast Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji, ale jest to dla niego sprawą prywatną, której nikomu nie narzuca

- zdradziła Urszula Brzezińska-Hołownia.

Zobacz wideo Hołownia ocenia, czy prezydent powinien zostać w pałacu:

Szymon Hołownia - żona

Urszula Brzezińska-Hołownia jest oficerem zawodowym Sił Powietrznych Wojska Polskiego i pilotką myśliwca MiG-29. Swojego męża poznała sześć lat temu. 

- Ula to wspaniała kobieta. Imponuje mi, budzi mój podziw. To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach, mistrzyni zwięzłej pointy. Ale przede wszystkim: to moja kochana, piękna Ula - napisał w jednym z postów na swoim profilu Instagramie Szymon Hołownia. 

 

Przeczytaj także: 

Więcej o:
Komentarze (76)
Żona Hołowni nie chodzi z nim do kościoła. "Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • justas32

  Oceniono 77 razy 25

  Żona Hołowni była by świetnym Prezydentem. Niestety nie potrzebujemy kolejnego sługusa Kościoła ...

 • kosmyk

  Oceniono 32 razy 20

  O wyznaniu w dobrym towarzystwie nie rozmawia się. Mam serdeczną koleżankę ,która nie opuszcza niedzielnych swoich odwiedzin w kościołach. Ja od 50 lat nie chodze,ale tematów przy kawie,nie podejmuję,bo wiem,że ona musi chodzić do kościołów, a ona wie,że ja nie widze powodów. Choć obie wierzymy w Boga.Można? Można!

 • bokaj

  Oceniono 21 razy 15

  Po aktywności ruskich trolli z PISS widać, jak Szymon zyskał na znaczeniu i zmienił wagę polityczną.
  Tak trzymać Panie Szymonie. Mój głos Pan ma (choć w sumie niedawno podjąłem tę decyzję)

 • ejam

  Oceniono 38 razy 14

  Szymon. Masz mój głos.

 • synanki

  Oceniono 42 razy 14

  Hołownia trzymałby klechów na dystans bardziej niż ciotka Gosia...ja ateista tak sądzę.

 • emet77

  Oceniono 42 razy 14

  Żona p. Hołowni jest w pewnym sensie jego mamą; takie związki też się zdarzają. Nie mam z tym problemu. Ale tym bardziej to ona powinna, nie on - to zdecydowana, silna, rozsądna, doświadczona kobieta z charakterem. Wykonuje konkretny zawód - jest zawodowym oficerem Wojska Polskiego i pilotem myśliwca MiG-29 w w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. P. Urszula Brzezińska-Hołownia ma obecnie stopień porucznika. Na nią ludzie by głosowali i bez problemu pokonałaby Dudę ! A p. Hołownia ... z zawodu infantylny celebryta, domorosły filozof ... i mąż swojej żony. P. Urszula Brzezińska-Hołownia ma mój głos.

 • synanki

  Oceniono 23 razy 11

  on jest mniej kościelny od ciotki Gosi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX