Żona Hołowni nie chodzi z nim do kościoła. "Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji"

Żona Szymona Hołowni w jednym z ostatnich wywiadów zdradziła, że w ich małżeństwie każdy ma własny sposób przeżywania wiary. Dlatego mąż nie zmusza jej do wspólnych wizyt w kościele.

Szymon Hołownia zasłynął jak autor artykułów i książek poświęconych wierze. To m.in. "Kościół dla średnio zaawansowanych", "Monopol na zbawienie", "Bóg. Życie i twórczość", "Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie". Poza tym kandydat na urząd Prezydenta RP dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

Mąż jej do niczego nie zmusza

Mimo że wiara w życiu Szymona Hołowni odgrywa ogromną rolę, swoich przekonań nie narzuca innym. Do tej kwestii odniosła się niedawno jego żona. W wywiadzie, którego udzieliła Onetowi, zdradziła, że nie chodzi z mężem do kościoła.

Każdy z nas ma własny sposób przeżywania wiary i dajemy sobie wolną przestrzeń. Ta przestrzeń bardzo mi pomaga, gdy mam potrzebę coś sobie w duszy poukładać. Natomiast Szymonowi wiara daje poczucie życiowej stabilizacji, ale jest to dla niego sprawą prywatną, której nikomu nie narzuca

- zdradziła Urszula Brzezińska-Hołownia.

Zobacz wideo Hołownia ocenia, czy prezydent powinien zostać w pałacu:

Szymon Hołownia - żona

Urszula Brzezińska-Hołownia jest oficerem zawodowym Sił Powietrznych Wojska Polskiego i pilotką myśliwca MiG-29. Swojego męża poznała sześć lat temu. 

- Ula to wspaniała kobieta. Imponuje mi, budzi mój podziw. To najlepszy doradca, niedościgły wzór spokojnej pewności, w żartach, mistrzyni zwięzłej pointy. Ale przede wszystkim: to moja kochana, piękna Ula - napisał w jednym z postów na swoim profilu Instagramie Szymon Hołownia. 

 

Przeczytaj także: 

Więcej o: