Adele schudła ponad 40 kg. Wiemy, jaka dieta jej w tym pomogła

Adele ma za sobą spektakularną metamorfozę. Na najnowszych zdjęciach wokalistka jest nie do poznania. Okazuje się, że pomogła jej w tym innowacyjna dieta sirtfood.

Adele w ostatnich miesiącach schudła ponad 40 kilogramów. Wiele osób zastanawia się więc, jaka dieta jej w tym pomogła. 

Metamorfoza Adele: dieta sirtfood

Gwieździe w utracie kilogramów pomógł sport - m.in. cross-training oraz pilates. Jednak to nie koniec zmian, które do swojego życia jakiś czas temu wprowadziła Adele. Jak poinformował magazyn "People", gwiazda przeszła także na innowacyjną dietę sirtfood. 

Zobacz wideo Dieta Agaty Rubik - jakie są jej zasady?

Dieta sirtfood - na czym się opiera?

Dieta, która pomogła Adele w zrzuceniu ponad 40 kilogramów, opiera się głównie na sirtuinach, czyli białkach Sir lub Sir2. Białka te nie tylko regulują procesy metaboliczne, ale także chronią komórki przed stanami zapalnymi. 

Twórcami diety są Glen Matten oraz Aidan Goggins - brytyjscy specjaliści do spraw żywienia. Stworzony przez nich jadłospis oparty jest na produktach, które są aktywatorami sirtuin. Ich zdaniem należy wykluczyć z niego słodycze, zupki i sosy w proszku, białą mąkę oraz wszelkie dania gotowe. Z kolei warto włączyć do niego m.in. zieloną herbatę, oliwę z oliwek, soję, czerwone wino, seler naciowy, kapary, kurkumę oraz orzechy włoskie. 

Niedawno gwiazda udostępniła zdjęcie z okazji swoich 32. urodzin. Zobaczcie, jak obecnie wygląda Adele:

 

Przeczytaj także:

Więcej o: