Kasia Tusk zrobiła zdjęcie na plaży. Ma ważny apel do nas wszystkich

O Kasi Tusk piszemy głównie w kontekście jej ciekawych stylizacji, które blogerka pokazuje w mediach społecznościowych lub na swojej stronie Make Life Easier. Tym razem jednak córka Donalda Tuska postanowiła przypomnieć o pewnym ważnym problemie.

Kasia Tusk opublikowała niedawno na swoim profilu na Instagramie piękne zdjęcie z nadmorskiej plaży. Wiele osób dzięki tej publikacji poczuło już wakacyjny klimat. Nie taki był jednak cel blogerki.

Zobacz wideo Pokazaliśmy efekt sprzątania plaży:

Kasia Tusk zrobiła zdjęcie na plaży

Okazuje się, że zdjęcie z plaży, ma przypomnieć o bardzo ważnym problemie, jakim jest ich zaśmiecanie. - Drodzy turyści, bądźcie dla niej łagodni! Proszę - napisała Kasia Tusk pod swoim zdjęciem. 

 

Okazuje się, że wiele osób zdaje sobie sprawę z zagrożenia. Pod postem pojawiły się liczne komentarze. Oto niektóre z nich:

O tym samym myślałam, jak byłam dzisiaj na plaży. Co to będzie w sezonie, gdy nagle wszyscy „doceniają” nasze morze.
O tym samym myślę, gdy codziennie spaceruję z córką po gdańskiej plaży. Jest cudnie. Obawiam się, że latem będzie „wysyp”...
Niestety, już rok temu moje dzieci wchodziły do wody, żeby stale wyciągać z niej siatki, plastikowe kubki, nawet pieluchy.

Plaża bez peta - głośna akcja Gazeta.pl

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Gazeta.pl zorganizowała wakacyjną akcję "Plaża bez peta". Nasi redakcyjni koledzy skontaktowali się wówczas z kilkunastoma samorządami, miejscowościami, kurortami. Wszystkie na pierwszym miejscu jako problem zanieczyszczenia wymieniają pety. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu >>

Przeczytaj także:

Więcej o: