Życzenia na Dzień Matki. Czego życzymy naszym mamom?

Życzenia na Dzień Matki mogą być rymowane i zabawne albo całkiem poważne. Często zastanawiamy się, czy lepsze będą własne słowa, czy może gotowe wierszyki? Jednak, nie forma jest najistotniejsza, ale pamięć!

Wierszyki na Dzień Matki, czyli najlepsze życzenia od przedszkolaka

Każde dziecko wie, że 26 maja obchodzimy święto mam. Jest to szczególnie radosny dzień, w którym idziemy z życzeniami do mamy, by wynagrodzić jej trud i poświęcenie z jakim nas wychowuje. W szczególny sposób święto to celebrują najmłodsze dzieci - przygotowują laurki, starają się być grzeczniejsze i pomocniejsze niż zazwyczaj. Swoją miłość i przywiązanie wyrażają najczęściej poprzez recytację wierszyków na Dzień Matki. Niżej znajdziecie kilka przykładów pięknych wierszy na dzisiejsze święto:

Mamo chciałabym Ci przynieść latający dywan. I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka. Żebyś żyła beztrosko- wesoła, szczęśliwa. Lecz takie dziwy można znaleźć tylko w bajkach. I dlatego zmęczenie widząc na Twej twarzy, myślą w przyszłość wybiegać zaczynam. Marzyć, że zastąpię Cię w pracy, gdy tylko dorosnę. Lecz dzisiaj za Twe troski, trudy, poświęcenia, za Twą miłość matczyną nigdy niezachwianą. Mogę tylko szyję Twą otoczyć ramieniem. I szepnąć Ci do ucha : Dziękuję Ci Mamo.

Kim jest ta miła pani, zgadnijcie moi kochani? Chorym poprawia poduszki, choć nie jest pielęgniarką. Smaży wspaniałe racuszki, choć wcale nie jest kucharką. Uczy nas różnych robótek, choć nie jest panią ze szkoły. I zna lekarstwo na smutek, od razu jesteś wesoły. Wkłada nam od niechcenia cukierek w kieszeń fartuszka. Spełnia nasze życzenia, jak dobra wróżka. A kiedy wkłada sukienkę nową i uśmiech oczy jej rozjaśnia. To myślę, a może to królowa na chwilę wyszła z baśni? A to jest przecież moja mama tylko rysunek ją pomniejsza. Ale jest przecież taka sama tylko, że dużo ładniejsza.

Mamo, przytul mnie. Nie jestem kaktus ani prymulka. Nie podrapię Cię. Rano, gdy z twarzą zaspaną spoglądam na świat, przytul mnie. Przytul mnie po obiedzie to mój deser będzie! I wieczorem, gdy spać się kładę, abym śnił w kolorach mydlanych bajek.

Krótkie życzenia na Dzień Matki: przykładowe teksty

Krótkie życzenia na Dzień Matki najłatwiej znaleźć w Internecie. Znajdują się tu zarówno wierszyki, rymowanki, jak i poważne teksty okolicznościowych życzeń. Zamieszczamy specjalnie wybrane propozycje:

Mamo, tak bardzo Cię kocham i dziękuję Ci za wszystko. Za Twój uśmiech, który ogrzewa mnie w różnych chwilach życia, a najbardziej dziękuję Ci za to, że jesteś.

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku. Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku. Za to, że dni moje tęczą malujesz, dziś Mamo z całego serca Ci dziękuję!

Mamo podaj rękę, niech ją ucałuję. Dziś jest Twoje Święto - serdecznie winszuję. Żyj mi mamo zdrowa, szczęśliwa, wesoła, niech Ci żadna troska nie zasmuci czoła. Niech Ci wszystko wokół radośnie się plecie. Kocham Cię, ach kocham nad wszystko na świecie.

Zobacz wideo Pomysł na prezent na Dzień Matki

Ładne życzenia na Dzień Matki

Starsze dzieci powinny mieć przygotowane ładne życzenia na Dzień Matki, idealne do zapisania na kartce okolicznościowej lub do wygłoszenia przy wręczaniu prezentu.

Droga Mamo! Dziękuję za każdy spędzony wspólnie z Tobą dzień, za pokazywanie mi świata, za uczenie bycia odważnym, wolnym i otwartym na innych. Kocham Cię za wszystko i na zawsze!

Szczęścia, zdrowia, pomyślności, samych w życiu chwil radości, żadnych smutków, trudów, łez, niech się spełni to, co chcesz! Kochana Mamo żyj STO lat!

Dziękuję za to wszystko - czym dobroć jest na ziemi, że Jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: dla jednych to Dzień Matki, A dla mnie Dzień Mamusi.

Śmieszne życzenia na Dzień Matki

Śmieszne życzenia na Dzień Matki idealnie sprawdzą się, jako krótki SMS wysłany 26 maja do mamy:

W kalendarzu Święto Matki z życzeniami śpieszą dziatki. Ja Ci mamo dziś w podzięce za Twe trudy daję serce i przepraszam za me psoty, za wybryki i kłopoty.

Choć wciąż widzisz we mnie lenia, na Dzień Matki ślę życzenia: zdrowia, szczęścia, pomyślności, wnet nadrobię zaległości.

Zobacz też: Prezent na Dzień Matki. Co wybrać by ucieszyć nasze mamy?

Więcej o: