Kwiat wiśni: tatuaż najmodniejszy w tym sezonie! Jakie jest jego znaczenie?

Kwiat wiśni jako tatuaż to hit ostatnich miesięcy. Jest piękny i subtelny, przez co doskonale odzwierciedla kobiecą naturę. Jakie jest jego znaczenie?

Kwiat wiśni: znaczenie tatuażu i nie tylko

Kwiat wiśni jest bardzo wdzięcznym i kobiecym symbolem. W ostatnich miesiącach coraz więcej pań decyduje się na wykonanie właśnie takiego tatuażu, który staje się niewątpliwą ozdobą, zwłaszcza gdy zostaje wyeksponowany we właściwym miejscu na ciele. Jak każdy tatuaż, także kwiat wiśni znaczeń może mieć wiele. Dużo zależy od tego, jakie są motywy wykonania tatuażu: może być to spowodowane przemyśleniami nad ulotnością życia, niespełnioną miłością lub zwyczajnie estetyką takiego rysunku. Bez względu na to, z jakich pobudek wykonujemy tatuaż kwiatu wiśni, możemy być pewni, że jest on bardzo piękną ozdobą na lata, zwłaszcza jeśli zostanie wykonany w profesjonalny sposób przez osobę, która ma odpowiednie kwalifikacje. 

Zobacz też: Symbole przyjaźni. Tatuaże dla przyjaciół

Kwiat wiśni: symbolika w kulturze azjatyckiej

Kwiat wiśni cechuje bogata symbolika. Przede wszystkim kojarzony jest on z państwami azjatyckimi i ich tradycją i kulturą, gdzie oznacza on między innymi kobiecą siłę i energię seksualną. Piękne, biało-różowe kwiaty wiśni ucieleśniają również intensywne i barwne, ale zarazem bardzo krótkie życie. Tymczasem owoc drzewa uosabia mądrość życiową. 

 

W Azji drzewo wiśniowe jest uznawane za drzewo kochanków. To przy nim zakochani rozmyślają o uczuciach, miłości i kochanej osobie. W miłości jednak kwiat wiśni oznacza uczucie niespełnione, bez nadziei na dobre zakończenie. Sama wiśnia jako roślina kojarzona jest z kolei z radością i szczęściem. 

Japońskie kwiaty wiśni: symbolika

W kulturze Japonii wiśnia zajmuje szczególne miejsce. Drzewo wiśni nazywane jest tam sakurą. Dla Japończyków kwiat wiśni unoszący się na wietrze jest symbolem spokojnej śmierci. Natomiast sam kwiat uznawany jest przez wielu z nich za symbol miłości. Ze względu na swoje piękno a jednocześnie nietrwałość jest też doskonałym przykładem ulotności życia ludzkiego.

Sakura jest bardzo często wykorzystywanym symbolem w Japonii. Umieszcza się ją na wielu rycinach eksponowanych w domach, jak również miejscach publicznych. Co ciekawe, Sakura to także bardzo popularne imię żeńskie.

Zobacz wideo Jak dbać o tatuaż?

Znaczenie tatuaży, czyli jakie przesłanie niesie ze sobą kwiat wiśni

Decydując się na wykonanie tatuażu wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na aspekt estetyczny, czyli najprościej mówiąc czy podoba im się wizualnie dany wzór. Nie wszyscy jednak przyjmują taką strategię przy doborze tatuażu. Wiele osób, chce ukryć w nim pewien przekaz, jakąś myśl lub coś, co jest dla nich szczególnie ważne. Często za rysunkiem ma stać głębsze znaczenie, możliwe do odczytania tylko dla wybranych osób. Tak może być też w przypadku tatuażu kwiatu wiśni. Jak wskazano wyżej jego symbolika jest tak bogata, że może znaczyć bardzo wiele. Sprytnie umiejscowiony tatuaż może być przekazem dla otoczenia na temat tego co przeżywa dana osoba, jakie jest jej podejście do spraw najważniejszych w życiu, takich jak miłość, życie czy śmierć. 

Do najczęściej wybieranych "symbolicznych tatuaży" poza kwiatem wiśni należą:

  • znak nieskończoności, który przypomina o tym, że bieg życia ciągle zatacza koło i nigdy się nie kończy
  • średnik, który symbolizuje nowe otwarcie, rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu
  • motyl jako znak odrodzenia, metamorfozy, gotowości na zmianę
  • fazy księżyca - pokazują nieuchronne następstwo dziejów i konieczność bycia gotowym na zmiany
  • klucz wiolinowy czyli znak, wyróżniający wszystkie osoby, dla których muzyka jest ważną częścią życia
  • ważka - to bardzo popularny i kobiecy symbol, który dodatkowo ucieleśnia szczęście, harmonię i dobrobyt
  • znak zodiaku to najlepszy sposób na przedstawienie tego kim się jest; zodiak przecież tym się cechuje, że przedstawia jaki charakter ma osoba obdarzona danym znakiem.
 

Zobacz też: Tatuaż między piersiami - ozdoba, którą pokochasz nie tylko ty, ale i twój partner

Więcej o: