Czy da się uratować przypalony garnek? Wystarczy, że użyjesz płynu do mycia naczyń

Jak uratować przypalony garnek? To powszechne pytanie, gdyż takie wypadki w kuchni zdarzają się dosyć często. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Wiele osób, którym przypali się garnek, myśli, że nadaje się on już do wyrzucenia. Jednak nie musi tak być. Poznaj proste i tanie sposoby, które pomogą ci w razie takiego problemu. 

Zobacz wideo Czym czyścić stal nierdzewną, by zawsze była błyszcząca?

Jak uratować przypalony garnek? Proste sposoby

Oto najprostszy sposób, który może ci pomóc w razie takiego wypadku w kuchni. Najpierw zagotuj wodę, a następnie dodaj do niej niewielką ilość płynu do naczyń. Taką mieszankę wlej do przypalonego garnka. Odczekaj około 12 minut, a następnie wyszoruj naczynie. Następnie powtórz tą samą czynność. 

Jeśli ten sposób nie okaże się skuteczny, wypróbuj inną metodę. Będzie ci potrzebna do tego soda oczyszczona. Posyp nią przypaloną powierzchnię (ma to być gruba warstwa), a następnie dolej niewielką ilość wody. Pozostaw mieszankę na około kwadrans. Po tym czasie ręcznie umyj garnek. 

Zrób to jak najszybciej

Radzimy, by zacząć działać jak najszybciej. Dzięki temu masz największe szanse na to, że twój garnek będzie wyglądał tak, jak przed przypaleniem. Jeśli resztki przypalonych potraw zostaną w nim na dłużej, mogą przyschnąć. Przez to pozbycie się ich będzie znacznie trudniejsze.

Przeczytaj także:

 

Więcej o: