Miękkie i pachnące ręczniki na dłużej? Trzy sprawdzone triki, które przedłużą ich świeżość

Ręcznik to przedmiot, który towarzyszy nam każdego dnia, kiedy wycieramy nim ciało lub ręce. Nikt chyba nie lubi, gdy ręcznik zbyt szybko traci swoją świeżość, co niestety w wilgotnej łazience może zdarzać się dość często. Istnieje jednak kilka skutecznych sposobów na to, by ręcznik dłużej był świeży, miękki i pachnący.
Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

Nie ma chyba nic bardziej nieprzyjemnego po kąpieli lub myciu rąk, jak wilgotny i niezbyt świeży ręcznik. Jeśli jednak chcesz utrzymać ręczniki w łazience świeże możliwie jak najdłużej, musisz o nie zadbać w odpowiedni sposób. Oto kilka trików, które powinien znać każdy.

Pierz nowe ręczniki przed użyciem 

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić po zakupie ręczników, to je wyprać, gdyż nowe ręczniki w pełni nie są w stanie chłonąć wilgoci. Pierwsze pranie nie tylko poprawia ich higroskopijność i sprawia, że tkanina stanie się bardziej miękka, lecz także odświeża materiał, który z pewnością dotykany był w sklepie przez wiele osób.

Nie przesadzaj z ilością detergentów

Chyba każdemu zdarzyło się nasypać dużo proszku lub nalać dużo płynu do prania, by mieć pewność, że pranie lepiej się dopierze. Niestety, większa ilość proszku wcale nie przyczyni się do tego, że pranie będzie czystsze. Prawda jest taka, że nadmiar detergentów często pozostaje na ręcznikach, co prowadzi do sklejenia ich włókien, przez co stają się one sztywniejsze i mniej przyjemne w dotyku.

Wybieraj ręczniki z dobrym składem

Jeśli chcesz, by ręczniki były w dobrym stanie przez długie lata, zawsze wybieraj takie, które wykonane zostały z dobrych surowców. Najlepsze i najtrwalsze będą te wykonane z bawełny egipskiej, która charakteryzuje się sprężystością i wytrzymałością. Takie ręczniki są grube, mięsiste i doskonale chłoną wodę. Dobrze sprawdzą się się również ręczniki bambusowe, które są niezwykle chłonne, hipoalergiczne i posiadają właściwości bakteriobójcze.

Więcej o: