Jak czyścić materiałowe torby na zakupy, by pozbyć się brudu oraz bakterii?

Materiałowe torby wielokrotnego użytku stają się coraz popularniejsze. Bardzo nas to cieszy, ponieważ jest to ważny krok w stronę ekologii. Należy jednak pamiętać, że używając takiej torby, trzeba ją regularnie czyścić. Jak to robić, by służyła nam jak najdłużej? Podpowiadamy!
Zobacz wideo Daj starej koszulce drugie życie i zrób z niej oryginalną torbę!

Bardzo często przywiązujemy uwagę do tego, jak przechowujemy jedzenie, w czym przynosimy je ze sklepu i dbamy o ich dokładne mycie przed spożyciem. Niestety, nasze materiałowe torby na zakupy traktujemy trochę po macoszemu, stawiając je gdzie popadnie i zapominając o ich regularnym czyszczeniu. Tymczasem, płócienne torby bardzo narażone są na różne zabrudzenia, z którymi stykają się zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeśli nie chcesz, by na torbie rozwijały się drobnoustroje lub unosił się z niej nieprzyjemny zapach, regularnie poddawaj ją czyszczeniu.

Jak czyścić materiałowe torby na zakupy, by pozbyć się brudu oraz bakterii?

Nie da się ukryć, że materiałowe torby, których używamy podczas zakupów spożywczych, szybko ulegają różnym zabrudzeniom. Niestety, ale bakterie i wirusy pochodzące m.in. z surowej żywności mogą być przenoszone na materiale, co stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Materiałowe torby powinny być prane równie często, co nasze ubrania. Jak zatem je prać, by jak najdłużej nam służyły?

Najskuteczniejsze będzie pranie w pralce z dodatkiem detergentu (proszku, płynu lub kapsułki) w 60 stopniach. Jeśli jednak twoja torba posiada nadruki, temperatura nie powinna być wyższa niż 40 stopni - wówczas nadruki nie ulegną zniszczeniu. Nie zaleca się również zbyt mocnego wirowania, gdyż delikatniejsze (siateczkowe) torby mogą zostać uszkodzone lub nawet rozerwane. Po wypraniu, płócienną torbę warto wyprasować, by mieć pewność, że pozbyliśmy się wszystkich drobnoustrojów. 

Więcej o: