Biżuteria na komunię dla dziewczynki. Pomysły na idealny prezent

Biżuteria na komunię dla dziewczynki: kolczyki, pierścionek a może bransoletka? Co wybrać? Jaka biżuteria będzie najlepsza na pamiątkę pierwszej komunii?

Biżuteria na komunię dla dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta to dla katolików bardzo ważne wydarzenie. Po mszy rodzice organizują dzieciom przyjęcia, na których szczególnymi gośćmi są rodzice chrzestni. To na nich spoczywa obowiązek wspierania dziecka w wierze oraz służenia dobrą radą, oraz dobrym słowem w codziennym życiu. Nie jest tajemnicą, że ta funkcja ma także bardziej materialny wymiar, w polskiej tradycji przyjęło się, że to rodzice chrzestni kupują najbardziej okazałe prezenty lub prezentują swoim chrześniakom po prostu gotówkę. Bardzo popularnym prezentem "na komunię" jest biżuteria, część osób decyduje się na motywy religijne w postaci medalika z łańcuszkiem, jeszcze inni kupują po prostu biżuterię z motywem aniołka lub zwykłą, niezwiązaną z komunią. 

Biżuteria na komunię: złoto czy srebro? Co wybrać?

Biżuteria złota jest zdecydowanie droższa niż srebrna. Nie wszystkim jednak podoba się tradycyjny kolor złota w odcieniu złocistej żółci, część osób wybiera więc złoto w kolorze białym lub różowym. Rodzice chrzestni, którzy decydują się na prezent w postaci biżuterii, mogą na przykład podarować zestaw złoty lub gotówkę plus symboliczną, delikatną biżuterię ze srebra. Tak naprawdę jest to sprawa bardzo indywidualna i delikatna, gdy zupełnie nie mamy pomysłu na to, co kupić można po prostu zapytać o zdanie samego zainteresowanego. 

Biżuteria na komunię. Łańcuszek czy komplet?

Biżuteria na komunię kupiona w komplecie może kosztować mniej niż pojedyncze elementy kupione oddzielnie. Komunijny prezent w postaci biżuterii można też skonsultować z najbliższą rodziną i ustalić, kto kupi łańcuszek a kto zawieszkę. Unikniemy wtedy sytuacji powtarzalnych prezentów. Prawdziwym unikatowym podarunkiem może być też biżuteria, która jest w rodzinie od lat i przechodzi z pokolenia na pokolenie. Takie rodzinne pamiątki, za którymi kryją się ciekawe  historie, są bardzo cenne. Oprócz ładnego prezentu jest to dobry sposób na podtrzymanie rodzinnych więzów i tradycji.

Biżuteria na komunię. Kolczyki zamiast pierścionka

Biżuteria na komunię dla dziewczynki często oznacza kupno pierścionka w rozmiarze dorosłym. Tymczasem dzieci lubią dostawać prezenty, którymi mogą cieszyć się tu i teraz, bez konieczności czekania na bliżej nieokreśloną przyszłość. Z tej perspektywy lepszym wyborem od pierścionka będą na przykład diamentowe kolczyki. Jest to równie efektowny prezent w uniwersalnym rozmiarze. Ciekawym pomysłem jest też bransoletka z grawerem. Taki symboliczny prezent z grawerem zostanie z dzieckiem na zawsze, a gotówka często rozpływa się w mgnieniu oka wśród innych rodzinnych wydatków. Nie bez znaczenia jest także rodzaj wybranej biżuterii. Można zdecydować się na wzór typowo dziecięcy, delikatny dziewczęcy lub klasyczny, który będzie pasował zarówno do nastolatki, jak i dorosłej kobiety.

W gorączce przed komunijnych przygotowań warto na chwilę zatrzymać się i pomyśleć co tak naprawdę ucieszy dziecko, jakie ma zainteresowania, może ulubiony kolor. Hobby może być dobrą wskazówką przy zakupie dedykowanej biżuterii. Ciekawym rozwiązaniem będzie biżuteria z zawieszką z ulubionym zwierzakiem, rowerem czy nutką dla fanek muzyki. 

Zobacz wideo Jak wyczyścić biżuterię?
Więcej o: