Prezent dla taty na Dzień Ojca - tylko oryginalne propozycje

Prezent dla taty na Dzień Ojca to jeden z trudniejszych upominków do wyboru. Znowu skarpetki lub krawat? Podpowiadamy nieco bardziej oryginalne pomysły!

Prezent na Dzień Ojca od dziecka - co sprawdzi się najlepiej?

Prezent na Dzień Ojca od dziecka powinien mieć charakter raczej symboliczny. Najważniejsze, żeby włożyć serce i czas w jego przygotowanie – wartość materialna powinna mieć tu drugorzędne znaczenie. Tradycyjnie w szkole najmłodsi przygotowują dla rodziców laurki z wierszykami i rysunkami. Jeśli dziecko jest większe, możesz namówić je do wspólnego przygotowania innego upominku. Możecie wybrać zdjęcia z ostatnich wakacji i przygotować z nich dla taty fotoksiążkę lub kalendarz. A może uda ci się przekonać pociechę do uporządkowania garażu (jeśli tata lubi tam spędzać czas)? Prezentem na Dzień Ojca od dziecka może być też wspólna rowerowa wycieczka zakończona piknikiem albo przygotowaniem dla taty jego ulubionego ciasta. Spróbuj zastanowić się wspólnie z dzieckiem, co tata najbardziej lubi i spełnić jego drobne marzenia. Wspólne spędzanie czasu i drobne gesty często mają większą wartość niż drogie prezenty.

Zobacz też: Kiedy obchodzimy Dzień Ojca w Polsce? Co kupić tacie na ostatnią chwilę?

Prezent na Dzień Ojca od niemowlaka, czyli jak celebrować pierwszy Dzień Ojca?

Co może się sprawdzić w formie prezentu na Dzień Ojca od niemowlaka? Jeśli to pierwszy Dzień Ojca, który będziecie wspólnie świętować, warto uczcić to święto symbolicznym upominkiem, podarowanym w imieniu maluszka. W takiej formie sprawdzi się t-shirt z napisem ''super tata'', śmieszne skarpetki z nadrukiem ''tata'', czy inne gadżety podkreślające jego nową funkcję w rodzinie. Możesz także zamówić notes ze zdjęciem dziecka na okładce, by dumny tata mógł w każdej chwili (nawet w pracy) spojrzeć czułym okiem na zdjęcie potomka.

Upominek na Dzień Ojca – lista TOP 10

Upominek na Dzień Ojca od dorosłej osoby może być formą aktywności, kursem lub klasycznym prezentem.

Oto lista TOP 10 pomysłów:

 1. Kurs jazdy samochodem w ekstremalnych warunkach pogodowych
 2. Wspólny obiad w miłej restauracji
 3. Kurs przygotowywania pizzy
 4. Profesjonalny zestaw majsterkowicza
 5. Zestaw nowych półek
 6. Voucher na weekendowy wyjazd
 7. Akcesoria sportowe
 8. Gra planszowa
 9. Puzzle z 10 000 kawałków
 10. Fotoksiążka wspomnieniowa
Zobacz wideo A może piknik?

Prezent na Dzień Ojca – najlepsze pomysły

Prezent na Dzień Ojca to bardzo indywidualna sprawa. Należy zastanowić się, co sprawia radość naszemu rodzicowi i dobrać prezent lub aktywność bliską jego stylowi życia. Jeśli tata nie jest zapalonym sportowcem, ale chciałabyś wprowadzić w jego życie odrobinę ruchu, zacznij od mniej wymagających kondycyjnie sportów: kijki do nordic walking albo rakiety do badmintona mogą być dobrym początkiem sportowej przygody. Dla zapalonych ogrodników nowe, profesjonalne narzędzia do pielęgnacji roślin na pewno się sprawdzą, a wielbicielom motoryzacji może spodobać się wykupienie prenumeraty ich ulubionego magazynu o samochodach. Książki i albumy to świetny pomysł na prezenty, które zawsze się obronią u miłośników literatury. Możesz też skusić się na przygotowanie dla taty ciasta lub innej ulubionej potrawy. Domowe smakołyki ugotowane przez bliską osobą są najlepszą drogą do wyrażenia troski i miłości. Poza skarpetami i krawatami masz naprawdę wiele możliwości na udany prezent na Dzień Ojca.

Dzień Taty - prezent. Co jeszcze możemy podarować?

Najbardziej uniwersalny prezent na Dzień Taty? Podpowiadamy podarunki na ostatnią chwilę, które spodobają się każdemu tacie:

 • zestaw kosmetyków
 • ulubione perfumy
 • przedmioty związane z hobby taty
 • elegancki zegarek
 • vouchery na zakupy
 • gadżety z okolicznościowym nadrukiem

Zobacz też: Życzenia dla taty na Dzień Ojca - wierszyki i rymowanki

Więcej o: