Ma 89 lat i nadal pracuje jako modelka. W latach 60. była muzą Salvadora Dalego

Mimo że Carmen dell'Orefice na początku czerwca 2020 roku skończyła 89 lat, nadal pracuje jako modelka. Z dojrzałego wieku uczyniła swój atut. Szczupła sylwetka, wyraziste rysy twarzy oraz piękne siwe włosy to jej znaki rozpoznawcze.

Często możemy usłyszeć, że większość modelek przechodzi na emeryturę po 30. roku życia. Okazuje się jednak, że są pewne wyjątki. Jednym z najciekawszych przykładów jest kariera Carmen dell'Orefice.

Zobacz wideo Modelka XXL pokazała, co je w ciąży:

Trudne początki

Kilka lat temu Carmen została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa jako najdłużej pracująca modelka na świecie. Co ciekawe, gwiazda wybiegów początkowo wcale nie wiązała swojej przyszłości z modelingiem. Jej pierwszą pasją był balet.

Pewnego razu, gdy dziewczyna jechała autobusem na zajęcia taneczne, dostrzegła ją żona nowojorskiego fotografa, który pracował w tym czasie dla "Harper's Bazaar". Wyrazista uroda nastolatki zrobiła na niej tak duże wrażenie, że w imieniu męża zaproponowała próbną sesję zdjęciową. Niestety, jej efekty były niezadowalające. Fotograf uznał, że Carmen jest zupełnie niefotogeniczna.

 

Mężczyzna był w ogromnym błędzie. Dwa lata po nieudanej sesji znajomy matki polecił Carmen fotografom "Vogue'a". Dzięki temu w wieku piętnastu lat dziewczyna zadebiutowała na okładce pisma.

 

Rozkwit kariery

Debiut w "biblii mody" zapoczątkował spektakularną karierę Carmen. Początkująca modelka pojawiała się na wybiegach w Nowym Jorku, a w latach 50. pracowała także w Londynie i Paryżu.

Była ulubienicą słynnego fotografa mody Richarda Avedona. W latach 60. została muzą Salvadora Dalego. Podobno kataloński malarz płacił jej 12 funtów za godzinę za pozowanie z odsłoniętymi piersiami, co w tamtym okresie było bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem.

 

Najstarsza pracująca modelka świata wielokrotnie rozważała zakończenie kariery. W latach 70. rzadko pojawiała się na pokazach i w katalogach. Jednak w latach 80. i 90. jej dojrzały wygląd stał się sporą zaletą. Znowu zaczęła być rozchwytywana przez projektantów i fotografów. I tak jest do dzisiaj. 

Carmen Dell'Orefice - poznajcie najstarszą wciąż pracująca modelkę na świecieCarmen Dell'Orefice - poznajcie najstarszą wciąż pracująca modelkę na świecie shutterstock.com// lev radin

Recepta na dobry wygląd

Szczupła sylwetka, wyraziste rysy twarzy oraz piękne siwe włosy to znaki rozpoznawcze Carmen. Modelka nie ukrywa, że korzysta z pomocy chirurgów plastycznych. Poza tym, jak zdradziła w jednym z wywiadów, często ćwiczy, wysypia się, nie pali, pije mało alkoholu i ma udane życie seksualne. 

 

Przeczytaj także:

Więcej o: