Jak skutecznie doczyścić kabinę prysznicową? Wystarczy jeden produkt, który stosujemy w zmywarkach

Mycie kabiny prysznicowych nie należy ani do łatwych, ani do przyjemnych czynności. Kamień, zacieki czy osady z mydła powodują, że nasza łazienka nie wygląda na czystą i zadbaną. Jak zatem w prosty sposób wyczyścić kabinę prysznicową? Podpowiadamy.
Zobacz wideo Działa lepiej, niż niejeden proszek do czyszczenia. Poznaj właściwości kwasku cytrynowego

Osad z kamienia na szklanej kabinie prysznicowej to chyba jeden z bardziej uciążliwych problemów w domu, którego usunięcie, stanowi dla nas nie lada wyzwanie. W Internecie, jednym z najpopularniejszych, domowych sposobów na czyszczenie kabiny prysznicowej z osadu i kamienia jest użycie octu. Ten sposób jednak wielu kobietom nie przypada do gustu ze względu na specyficzny zapach octu. Jednak, aby skutecznie doczyścić szybę prysznica, wcale nie musimy szukać nie wiadomo jakich środków chemicznych. Z pomocą może nam przyjść środek, który większość z nas ma w swojej kuchni.

Jak skutecznie doczyścić kabinę prysznicową? Użyj płynu do nabłyszczania naczyń

Jeśli - podobnie jak wiele osób - również nie przepadasz za zapachem octu, wcale nie musisz używać go do czyszczenia kabiny prysznicowej. Zamiast tego, sięgnij po płyn do nabłyszczania naczyń, który stosowany jest w zmywarkach. Ten produkt świetnie sprawdza się w przypadku szklanych kabin prysznicowych, z których skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz osady. Jak wyczyścić szklaną kabinę prysznicową z pomocą płynu do nabłyszczania naczyń? Wystarczy przelać płyn nabłyszczający do pojemnika ze spryskiwaczem i spryskać nim powierzchnię kabiny. Postawić na kilka minut i wytrzeć dokładnie wilgotną szmatką. Na koniec, by szyba idealnie lśniła, można przetrzeć ją płynem do szyb oraz ręcznikiem papierowym i gotowe.

Więcej o: