Wyjeżdżasz z domu na urlop? Koniecznie zostaw w zamrażarce monetę

Wyjazd z domu na co najmniej kilka dni wymaga odpowiednich przygotowań. Niestety, często zapominamy zadbać o to, co pozostawiamy w lodówce oraz zamrażarce, a to może skutkować nawet zatruciem. Jest jednak na to prosty sposób.
Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Wyjeżdżając na wakacje chcemy mieć pewność, że po powrocie jedzenie pozostawione w lodówce oraz zamrażarce będzie nadawało się do spożycia. O ile jasno widzimy na produktach datę przydatności do spożycia, o tyle nie mamy pewności, czy podczas naszej nieobecności nie było jakiejś dłuższej przerwy w dostawie prądu, która mogła spowodować, że żywność z zamrażarki oraz lodówki może nie nadawać się do jedzenia. Istnieje jednak pewien sposób, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że pozostawione przez ciebie produkty nie utraciły świeżości.

Moneta w zamrażarce - trik, który powinien znać każdy

Do przeprowadzenia tego testu wystarczy ci kubek, moneta oraz woda. Przed wyjazdem wystarczy, że napełnisz kubek do połowy wodą i umieścisz go w zamrażarce, by płyn zamarzł. Następnie umieść na wierzchu zamarzniętej wody monetę i ponownie włóż kubek do zamrażalnika - teraz możesz spokojnie wyjechać na urlop. Natomiast jedyne, co musisz zrobić po powrocie do domu, to sprawdzić, czy moneta nadal znajduje się na wierzchu lodu. Jeśli tak, to znak, że nie doszło do zatrzymania w dostawie prądu. Jeśli natomiast moneta znajduje się w zamarzniętym lodzie, mogło dojść do dłuższej przerwy w dostawie prądu, a produkty spożywcze, które znajdowały się w twojej lodówce i zamrażarce, mogą być nieświeże.

Więcej o: