Brazylijska projektantka tworzy ubrania, które mają podkreślać "niedoskonałości". Kolekcja wywołała sporo kontrowersji

Jedni krytykują, inni są zachwyceni. Kolekcja, którą zaprojektowała - urodzona w Brazylii i mieszkająca obecnie w Londynie - Karoline Vitto wywołała w Insernecie wiele kontrowersji. Ubrania zaprojektowane przez nią mają bowiem podkreślać, a nie maskować wszelkie "niedoskonałości" kobiecej sylwetki.
Zobacz wideo Modelka plus size - Ashley Graham - trenuje na kilka tygodni przed porodem

Kanony kobiecych figur zmieniają się na przestrzeni lat. Przez ostatnie lata, na Instagramie królowały szczupłe, wysportowane i niemal idealne (wyretuszowane) sylwetki. Jednak ulega to zmianie, a ruch body positive sprawił, że coraz więcej kobiet, otwarcie pokazuje, jak naprawdę wygląda ich sylwetka, kiedy nie przybierają instagramowej pozy do zdjęcia. Jednak nie tylko w Internecie możemy zauważyć zmianę w podejściu do swojego ciała. Co ciekawe, nawet w modzie pojawiają się projekty, które mają na celu podkreślenie kobiecego ciała takim, jakie jest. 

Brazylijska tworzy ubrania, które mają podkreślać "niedoskonałości"

Karoline Vitto wbrew temu, czym zwykle kierują się projektanci mody, postanowiła pójść pod prąd i stworzyła kolekcję, która podkreśla wycięciami to, co kobiety zazwyczaj starają się ukryć pod ubraniem. -  Zakładamy bransoletkę, żeby podkreślić nadgarstki. Dlaczego nie możemy zrobić tego samego z wałeczkami na plecach - mówi brazylijska projektantka. Karoline Vitto podchodzi niestandardowo do mody i każdej z kobiet. Uważa bowiem, że każda z kobiet jest inna oraz wyjątkowa i nie da się podchodzić do ubrań, jak do masowej produkcji. Kolekcja wywołała skrajne opinie, jednak znacznie więcej pojawiło się tych pozytywnych.

 
Więcej o: