Znane pary z dużą różnicą wieku. To nie była przeszkoda, by stworzyć udany związek

Mimo że takie związki coraz powszechniejsze, nadal wzbudzają spore emocje i zainteresowanie. Jednak jak pokazują przykłady kilku znanych polskich par, spora różnica wieku nie jest przeszkodą, by stworzyć udaną relację.

Kilka miesięcy temu spore zainteresowanie wzbudził nowy związek Karola Strasburgera. Jego żona jest młodsza od niego o 37 lat. Niedawno para doczekała się pierwszego dziecka. Jednak to niejedyna znana para, której udało się stworzyć relację mimo sporej różnicy wieku.

Zobacz wideo Najszczęśliwsze pary - jak to robią?

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora 

Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszkę Suchorę dzieli 31 lat. Aktorska para pobrała się w 2002 roku. Dwa lata wcześniej na świat przyszła ich córka Gabriela. Co ciekawe, kilka lat temu aktor powiedział w wywiadzie dla "Polska Times", co sądzi na temat różnicy wieku w swoim związku:

To zupełnie nie ma żadnego znaczenia. Moja żona umysłowo jest na takim poziomie, że prawdopodobnie jest starsza ode mnie.

Beata Ścibakówna i Jan Englert

Kolejna aktorka para w naszym zestawieniu to Jan Englert i Beata Ścibakówna. Dzieli ich 25 lat. Co ciekawe, aktor był nauczycielem swojej przyszłej żony w szkole teatralnej. Owocem ich związku jest 20-letnia córka Helena. 

 

Antonina Turnau i Marek Kondrat

Jakiś czas temu ogromne zainteresowanie wzbudził związek Marka Kondrata z młodszą o 38 lat Antoniną Turnau. Jakiś czas na świat przyszła ich pierwsza córka. - Każde życie powinno mieć związek z miłością. Uważam, że przysięgę małżeńską "aż do śmierci" powinno się składać nie wcześniej niż w wieku 65 lat - powiedział aktor w wywiadzie, którego udzielił "Gazecie Wyborczej". 

Cezary Pazura i Edyta Pazura

W 2009 roku Cezary Pazura ożenił się z młodszą o 26 lat Edytą Zając. Para doczekała się trójki dzieci. - Na początku zastanawiałem się nad tym, co mogę mieć wspólnego z dziewiętnastoletnią dziewczynką. Poznajesz drugą osobę i to jest wielka niewiadoma. Jednak Edytka była osobą bardzo dojrzałą, to było cudowne zaskoczenie, rozsiewała urok wokół siebie, dzięki niej czułem się młodszy. Wszystko rozumiałem, co ona do mnie mówi. Na pewno dla mężczyzny jest to rodzaj wyzwania. Osoba młodsza ma więcej siły, ma większą wydolność, jest ładniejsza - mówił aktor w rozmowie z "Dzień Dobry TVN". 

 

Piotr Rubik i Agata Rubik

Z kolei Piotra Rubika oraz jego żonę Agatę dzieli 18 lat różnicy. Ich zdaniem nie jest to żadna przeszkoda, gdyż w tej kwestii nie ma żadnych reguł. - Ważne, żeby być szczęśliwym. Choć rzeczywiście zauważam taką prawidłowość, że kobiety szukają stabilizacji u boku starszego od siebie partnera. U nas nie widzę żadnych problemów związanych z różnicą wieku. Może dlatego, że w głębi duszy ciągle jestem dzieckiem - mówił muzyk jakiś czas temu w rozmowie z "Show". 

 

Przeczytaj także:

Więcej o: