Pisarka w ostrych słowach o Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej zestawiła z działaniami Hitlera

Meghan Markle w ostrych słowach została skrytykowana przez autorkę książki o życiu księżnej i księcia Sussex. Lady Colin Campbell zestawiła bowiem w jednym zdaniu odejście Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej oraz to, czym m.in. Hitler kierował się w swoich działaniach.

Na początku 2020 roku świat obiegła informacja, że Meghan Markle oraz książe Harry zdecydowali się zrezygnować obowiązków, które dotyczą wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Ten niecodzienny krok tłumaczyli tym, że pragną trochę więcej przestrzeni i chcą skupić się na własnej działalności niezwiązanej z rodziną królewską. Choć Meghan i Harry przedstawili to jako wspólną decyzję, to wiele fanów brytyjskiej rodziny królewskiej oskarża o to właśnie byłą księżną Susex. 

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan

Pisarka w ostrych słowach o Meghan Markle

Mimo odejścia z rodziny królewskiej i przeprowadzki do Ameryki Północnej, zainteresowanie życiem Meghan i Harry'ego nie maleje. Tym bardziej, że pod koniec czerwca do księgarni trafiła książka "Meghan i Harry: prawdziwa historia" autorstwa Lady Colin Campbell, która w związku z premierą udzieliła ostatnio wywiadu w jednej z brytyjskich stacji radiowych. Podczas rozmowy nie kryła niechęci do żony księcia Harry'ego, a jej decyzję o wyjściu z rodziny królewskiej zestawiła w jednym zdaniu m.in. z tym, czym kierował się Hitler podejmując swoje decyzje. 

- Nie mam wątpliwości, że mówią sobie, że podjęli dobrą decyzję. Ale musimy cały czas pamiętać, że nasza historia jest zaśmiecona ludźmi, którzy byli przekonani, że postępują właściwie. Tu muszę wspomnieć Adolfa Hitlera, choć nie wkładam ich do tej samej przegródki. Co nie oznacza, że Hitler nie myślał, że robi coś dobrego dla świata. Mao Zedong, który również zamordował setki milionów rodaków, też był przekonany, że robi coś dobrego (...). Gdyby (Harry - przyp. red.) poślubił kogoś innego, książę i księżna Sussex byli by tu cali i zdrowi. To wszystko jest sprawką Meghan - powiedziała Lady Colin Campbell podczas wywiadu.

Książka Lady Colin Campbell oraz jej radiowa wypowiedź z pewnością nie przejdzie bez echa, gdyż sama Meghan Markle rozprawia się z oszczerstwami rzucanymi w jej stronę kierując je na drogę sądową. Zestawianie natomiast jej decyzji o rezygnacji z pełnienia królewskich obowiązków z działalnością Adolfa Hitlera czy Mao Zedonga to już naprawdę gruba przesada. 

Więcej o: