Dlaczego latem warto wywieszać na drzwiach woreczki z wodą? To świetny sposób na muchy

Latające muchy, które pojawiają się w naszych domach latem, potrafią wyprowadzić z rónowagi nawet najbardziej opanowaną osobę. Jest jednak jeden prosty sposób na to, by muchy nie wlatywały do naszego domu. Wystarczy powiesić woreczek z wodą nad otwieranymi drzwiami lub oknami.
Zobacz wideo 4 sposoby na pozbycie się much w domu. Proste i skuteczne

Lato jest ulubioną porą roku wielu z nas. Wysoka temperatura, słońce i długie letnie wieczory sprawiają, że chętnie przebywamy na świeżym powietrzu i często otwieramy okna. Ciepłe, letnie dni mają również swoje minusy - wszechobecne owady, które potrafią skutecznie wyprowadzić z równowagi. Jest na to jednak prosty sposób, do którego potrzebne ci będzie kilka przedmiotów, które z pewnością znajdziesz w domu

Domowy sposób odstraszający muchy

Będziesz potrzebować:

  • Mocny woreczek z zapięciem strunowym
  • Soli kuchennej
  • Soku z limonki
  • Kilku monet
  • Wody

Dwie i pół szklanki wody wlewamy do miski i dodajemy sok oraz dwie łyżki soli. Wszystko dokładnie wymieszaj tak by sól się rozpuściła i przelej to o torebki. Dodaj kilka monet i na koniec zapnij woreczek. Taką pułapkę powieś nad otwartymi drzwiami, oknem lub innym miejscu na świeżym powietrzu, w którym przebywasz. 

Jak działa ten odstraszacz na muchy?

Owady - w tym muchy - posiadają tak zwane oko złożone (bez źrenic), przez co nie mogą kontrolować ilości światłą, która dociera do ich receptorów wzroku. Właśnie dlatego, wszelkie błyski i refleksy świetlne oślepiają je i skutecznie odstraszają. Na podobnej zasadzie, co woreczek z wodą i monetami działają stare płyty CD, które często umieszcza się np. w ogródkach, by odstraszyć owady. Zarówno płyta CD, jak i woreczek z wodą rozprasza światło i odstrasza owady z miejsca gdzie są rozwieszone. 

Źródło: TheSun

Więcej o: