Jak wyczyścić przypalone żelazko ceramiczne? Sprawdzony i tani sposób, który usunie zabrudzenia

Nie da się ukryć, że mimo wszelkich starań, zdarza się, że stopa żelazka ulegnie przypaleniu. Jak zatem wyczyścić przypalone żelazko ceramiczne? Oto skuteczny sposób, który usunie zabrudzania bez większego wysiłku.

Usuwanie śladów po żelazku bywa trudne i czasochłonne. Właśnie dlatego najlepiej jest zapobiegać ich powstawaniu. Niestety, mimo regularnego czyszczenia i uwagi, czasem zdarzają się przypalenia, które trudno usunąć z żelazka. Brud, który osadza się na jego stopce oraz w środku może nie tylko pobrudzić czy zniszczyć ubrania, lecz także uszkodzić sam sprzęt. Aby skutecznie wyczyścić nawet najgorsze przypalenia, nie trzeba wcale sięgać po drogie oraz chemiczne preparaty. Czyszczenie żelazka domowymi sposobami jest proste, tanie oraz bezpieczne - zarówno dla ciebie, jak i samego sprzętu.

Jak wyczyścić przypalone żelazko ceramiczne?

Najlepszym domowym sposobem na wyczyszczenie przypalonego, ceramicznego żelazka będzie połączenie octu z sodą oczyszczoną. Potrzebne będą nam do tego rękawiczki, soda, ocet oraz gąbka. Wystarczy rozgrzać żelazko, następnie odłączyć je od prądu i poczekać kilka minut, aż trochę przestygnie. W tym czasie należy namoczyć gąbkę w occie i przygotować sodę oczyszczoną. Kiedy żelazko trochę ostygnie, posyp zabrudzoną stopę żelazka sodą oczyszczoną i wyszoruj całość gąbką namoczoną w occie. Taka mieszanka będzie świetnie się pienić i dokładnie usunie wszelkie zabrudzenia. 

Zobacz wideo Masz problem z przypalonym żelazkiem? Przetestuj nasz domowy sposób na jego czyszczenie
Więcej o: