Nie możesz doczyścić brudnego piekarnika? Wypróbuj sposób z kostką do zmywarki

Piekarnik to niezastąpiony sprzęt w każdej kuchni. Choć powinien być czyszczony po każdym użyciu - nie oszukujmy się - niewiele osób o tym pamięta. Nie da się jednak ukryć, że usunięcie zaschniętego brudu i tłuszczu z piekarnika nie należy do najłatwiejszych. Istenieje jednak prosty sposób, by skutecznie usunąć nawet najgorsze zabrudzenia. Wystarczy sięgnąć po tebletkę do zmywarki.

Regularnie dbamy o porządek w kuchni - przecieramy blaty, czyścimy płytę kuchenną, czy dbamy o zlew oraz kran. Często jednak zapominamy o piekarniku, przez co w jego wnętrzu tworzą się trudne do usunięcia zabrudzenia. Istnieje jednak prosty sposób na to, by wyczyścić piekarnik bez większego wysiłku. Wystarczy sięgnąć po tabletkę do zmywarki. Tabletka do zmywarki zawiera bowiem silnie odtłuszczające i myjące substancje, które skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia. 

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki?

Jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki? Wystarczy umieścić tabletkę do zmywarki na blaszce do pieczenia, zalać wrzącą wodą i wstawić do piekarnika nastawionego na około 100 stopni. Tabletka pod wpływem wrzątku zacznie się rozpuszczać, a para osiądzie na ściankach piekarnika zmiękczając nawet najbardziej uporczywy tłuszcz oraz zaschnięty bród. Po dwóch godzinach należy wyjąć blachę i wylać wodę. Następnie pozostaje przetrzeć wnętrze piekarnika wilgotną szmatką usuwając zabrudzenia, a na koniec wytrzeć do sucha ręcznikiem papierowym. Bez większego wysiłku uzyskamy czysty piekarnik bez zabrudzeń czy nieprzyjemnego zapachu. Efekt będzie naprawdę oszałamiający. Jeśli często korzystasz z piekarnika, warto wykonywać takie czyszczenie przynajmniej raz w miesiącu. 

Więcej o: