Oparzenie pokrzywy? Aby uśmierzyć ból sięgnij po trik z taśmą klejącą

Pokrzywy i oparzenia nimi powodowane nie należą do przyjemnych. Niestety w sezonie letnim, zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo często im ulegają. Jak zatem uśmierzyć ból spowodowany oparzeniem pokrzywy? Wystarczy sięgnąć po taśmę klejącą.
Zobacz wideo Trzy skuteczne sposoby na uśmierzenie bólu po opalaniu

Chyba każdy zna to nieprzyjemne uczucie po zetknięciu z pokrzywą - skóra zaczyna piec, pojawia się zaczerwienienie, a nawet opuchlizna. Pokrzywy mają bowiem małe, ostre igły, którymi parzą, kiedy się je dotknie. Niestety, ten uciążliwy ból może być naprawdę długotrwały. Jest jednak pewien sposób, który pomoże skutecznie uśmierzyć ból.

Oparzenie pokrzywy? Aby uśmierzyć ból sięgnij po trik z taśmą klejącą

Co zrobić, kiedy poparzysz się pokrzywą? Aby złagodzić to uporczywe pieczenie wystarczy sięgnąć po zwykłą, przezroczystą taśmę klejącą i trochę wody. Wystarczy odciąć kawałek taśmy i nakleić go w miejscu oparzenia, a następnie oderwać od skóry. Ten sposób pozwala w prosty i szybki sposób pozbyć się drobinek pokrzywy, które znalazły się na skórze powodując ból. Na koniec pozostaje przemyć odrobiną wody oparzone miejsce, by spłukać ewentualne pozostałości po pokrzywie.

Należy również pamiętać, by po oparzeniu się pokrzywą unikać pocierania, drapania lub dotykania podrażnionego miejsce. Drobne igiełki pokrzywy mogą wówczas wniknąć głębiej w skórę, co spowoduje jeszcze większe dolegliwości bólowe. 

Źródło: expressen.se

Więcej o: