5-latka znalazła nieprzytomną mamę w basenie i uratowała jej życie

Gdyby nie czujność i odwaga 5-letniej Allison z Teksasu, jej mama mogłaby stracić życie. Dziewczynka - podczas spędzania czasu nad basenem - zuważyła, że jej mama jest nieprzytomna i znajduje się pod wodą. Szybka reakcja pięciolatki ocaliła jej mamę.
Zobacz wideo Jak pomóc osobie, która się dławi?

Cztery lata temu, Tracy Anderwald oraz jej córka Allison postanowiły spędzić wspólnie czas nad basenem w swoim ogrodzie. W pewnym momencie, Tracy nagle straciła przytomność i zaczęła się zanurzać, a jej głowa już po chwili znalazła się pod taflą wody. Kiedy Tracy odzyskała przytomność, znajdowała się w szpitalu. Zupełnie nie miała pojęcia, co się wydarzyło i ile zawdzięcza swojej córce.

5-latka uratowała życie swojej mamie

Gdy tylko Tracy Anderwald doszła do siebie, siostra opowiedziała jej, co dokładnie wydarzyło się tego popołudnia. Okazało się, że to właśnie pięcioletnia córka Allison ocaliła jej życie. Kiedy Tracy straciła przytomność i zaczęła opadać na dno basenu, pięciolatka pospieszyła z pomocą. Najpierw przeciągnęła nieprzytomną mamę na płytką część basenu trzymając przy tym jej głowę nad wodą, a następnie pobiegła do domu i od razu zadzwoniła do cioci, by wezwać pomoc. Po telefonie siostrzenicy, Tedra natychmiast zadzwoniła pod 112. Mimo że dziewczynka nie była świadoma ataku epilepsji swojej mamy, kiedy zauważyła, że coś jest nie tak, instynktownie wiedziała, co należy zrobić. Całe zdarzenie rodzina mogła później zobaczyć na materiale zarejestrowanym z tego dnia, gdyż nas basenem mieli zainstalowany monitoring.

 
Więcej o: