Dodaj czarny pieprz do swojego prania. Efekt cię zaskoczy. Genialny trik!

Dodaj czarny pieprz do swojego prania. Dzięki temu twoje ubrania zachowają ładny i intensywny kolor - nie będą tak blaknąć. To prosty i tani trik!

Czarny pieprz do prania - tak, tak, dobrze czytasz. To nie pomyłka. Mało osób wie o tym doskonałym triku. A szkoda! Jest bardzo prosty i tani, a dzięki niemu twoje ubrania będą wyglądać po praniu jak nowe - ich kolor będzie bardziej trwały i intensywny.

Zobacz wideo Jak szybko i w prosty sposób usunąć plamę z truskawek?

Czarny pieprz do prania sposobem na zachowanie koloru ubrań

Ubrania po praniu tracą kolor? Większość osób ma z tym problem. Z pomocą przyjdzie ci czarny pieprz, który na pewno masz już w swojej kuchni. Dzięki niemu ubrania podczas prania zachowają kolor i będą wyglądać jak nowe. Ten prosty trik zalecany jest przede wszystkim podczas prania kolorowych ubrań. Najlepiej robić to w niskich temperaturach.

Pieprz jest szorstki, a to sprawia, że łączy się ze środkiem piorącym i zbiera jego nadmiar z pranych ubrań. To właśnie pozostawienie tego drugiego na dłużej na danym materiale przyczynia się do tego, że ten traci kolor, a ubrania w konsekwencji bledną.

Czarny pieprz do prania - jak stosować?

Wystarczy wsypać do prania (do bębna pralki) łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu. Możesz też dla większego bezpieczeństwa przyprawę wsypać do lnianego woreczka i tak włożyć do pralki. Pieprz może bowiem osiadać na ubraniach.

Zobacz także:

Więcej o: