Jak wyczyścić ręce po orzechach włoskich? 3 skuteczne i sprawdzone sposoby

Jak wyczyścić ręce po orzechach włoskich? Z pewnością wiele osób nie raz zadawało sobie to pytanie. Niestety, zabrudzenia po tych orzechach są na tyle uporczywe, że woda z mydłem nie wystarczy. Oto trzy skuteczne i sprawdzone sposoby, by wyczyścić ręce po orzechach włoskich.

Orzechy włoskie są bogate w juglon i to właśnie on jest przyczyną trudnych do usunięcia zabrudzeń, które pojawiają się podczas zbierania świeżych orzechów, a także w czasie ich obierania. Jak wyczyścić ręce po orzechach włoskich? W tym przypadku, tradycyjne metody, jak np. wodą z mydłem, nie dadzą sobie rady. Oto sprawdzone, domowe sposoby, dzięki którym pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń.

Zobacz wideo Dlaczego warto jeść orzechy?

Jak wyczyścić ręce po orzechach włoskich?

Cytryna lub kwasek cytrynowy

Właściwości rozjaśniające cytryny są doskonale znane i sprawdzą się również w tym przypadku. Aby wyczyścić ręce po orzechach włoskich można użyć zarówno świeżej cytryny, jak i kwasku cytrynowego. Decydując się na pierwszą opcję, wystarczy pocierać zabrudzone ręce przekrojoną na pół cytryną do momentu, aż zabrudzenia zostaną usunięte. Drugi sposób to mycie rąk w roztworze wody oraz kwasku cytrynowego. Mycie w takiej mieszance należy powtórzyć kilkukrotnie, gdyż rozjaśnianie plam często wymaga czasu.

Ocet winny

W usunięciu zabrudzeń z orzechów włoskich pomóc może również ocet. Wystarczy nasączyć octem wacik kosmetyczny i pocierać zabrudzone powierzchnie skóry. Plamy należy przecierać aż do skutku lub stosować naprzemiennie z którymś z pozostałych sposobów, by szybciej cieszyć się efektami.

Peeling

Jeśli zabrudzenia są na tyle intensywne, że rozjaśnianie cytryną czy ocet nie dają pożądanego efektu, pozostaje złuszczanie zabrudzonego naskórka. W tym celu należy wykonać peeling dłoni. Można do tego użyć gotowego produktu, lub wykonać domowy peeling. Przyrządzenie takiego kosmetyku jest naprawdę proste. Wystarczy przygotować odrobinę gruboziarnistego cukru i zmieszać z łyżeczką wybranego oleju. Tak przygotowaną mieszanką należy peelingować dłonie, by usunąć martwy naskórek wraz z zabrudzeniami.

Więcej o: