Muszki owocówki opanowały twoją kuchnię? Trzy proste pułapki, które przygotujesz samodzielnie

Jak pozbyć się muszek owocówek z domu? Obecnie ta kwestia zastanawia wiele osób. Obfitość owoców w czasie ciepłych dni zwabiła do naszych domów całe chmary tych owadów.

Czasami pozbycie się owoców i umycie naczyń nie pomaga. Co powinniśmy więc zrobić w takiej sytuacji? Jednym z najprostszych i najpopularniejszych domowych sposobów jest przygotowanie pułapki na owady

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Domowa pułapka na muszki owocówki

To jedna z najlepszych metod na przyciągnięcie muszek. Do przygotowania takiej pułapki będą potrzebne: miska, owoce oraz przezroczysta folia. Oto krótka instrukcja krok po kroku.

  • Pokrój owoce na kawałki;
  • umieść je w misce;
  • zakryj miskę szczelnie przezroczystą folią;
  • zrób małe dziurki w folii, przez które owady będą mogły wlecieć, ale nie wydostaną się z pułapki.

Pułapki na muszki z octem jabłkowym i winem

Muszki owocówki przyciąga zapach octu jabłkowego, dlatego produkt ten także jest wykorzystywany w trakcie przygotowywania domowych pułapek na te owady. Podobnie jak w poprzednim przypadku receptura jest bardzo prosta. Nalej do szklanki odrobinę octu i przykryj ją folią spożywczą. Zabezpiecz folię gumką recepturką i wykonaj w niej niewielki otwór, przez który muszki dostaną się do środka. 

Owady te uwielbiają także zapach czerwonego wina. Zostaw otwartą butelkę w kuchni na noc z niewielką ilością alkoholu. Zapach przyciągnie muszki, ale wąska szyjka butelki uniemożliwi im wydostanie się na zewnątrz. 

Jeśli domowe sposoby okażą się nieskuteczne, z pomocą przychodzą różne specjalistyczne pułapki, które obecnie dostaniecie w wielu sklepach. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: