Latem masz problemy z zasypianiem? Zastosuj prostą sztuczkę beduinów

W nagrzanych pomieszczeniach ciężko jest zasnąć. Istnieje jednak sposób, który pozwoli ci komfortowo wypocząć mimo wysokiej temperatury. Od dawna stosują go beduini.

W trakcie gorących nocy wiele osób skarży się na kłopoty z zasypianiem. Wynika to m.in. ze wzmożonej pracy organizmu, który usiłuje schłodzić ciało. W związku z tym nie tylko mamy kłopoty z zaśnięciem, ale także nasz sen jest znacznie płytszy niż zazwyczaj.

Bezsenność w czasie upalnych nocy

W takich warunkach często sięgamy po elektryczne wiatraki i klimatyzatory. Nie każdy jest jednak zwolennikiem takich rozwiązań. Klimatyzacja często wywołuje przeziębienia, wysusza śluzówkę i skórę. Poza tym nie każdy posiada tego typu sprzęt. W takich przypadkach z pomocą przychodzi prosta sztuczka, którą stworzyli pustynni beduini. Ich zdaniem w czasie upalnych nocy nie powinniśmy przykrywać się kocem czy kołdrą.

Zobacz wideo Upały doskwierają nie tylko ludziom. Jak zadbać w tym czasie o zwierzęta?

Pustynny sposób na zasypianie

W upały znacznie lepiej sprawdzi się wilgotne prześcieradło lub duży ręcznik kąpielowy. Materiał zapewni ci przyjemny chłód, dzięki czemu nie tylko szybko schłodzisz organizm, ale także będziesz zrelaksowany. Jak to zrobić? Receptura jest banalnie prosta! Prześcieradło lub duży ręcznik kąpielowy należy zmoczyć w zimnej wodzie, a następnie wykręcić. Pamiętaj o tym, że materiał ma być wilgotny, a nie mokry. Na koniec użyj go jako kołdry.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: