Wrzuć torebkę po herbacie do toalety. Niewiele osób zna ten trik na sprzątanie

Mało kto wie, że wrzucenie kilku torebek po zużytej herbacie do muszli klozetowej może pomóc w usunięciu uporczywego kamienia i osadu. Jak stosować tę metodę? Odpowiadamy.

Zużyte torebki po herbacie wyrzucasz od razu do kosza? Większość osób tak robi. A to błąd, a właściwie marnotrawstwo. Możesz je bowiem ponownie użyć do wyczyszczenia muszli klozetowej. Wiele osób nie zna tego prostego, taniego i ekologicznego triku. Na czym polega? Jak go stosować? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części naszego tekstu.

Zobacz wideo Jak dokładnie umyć kran i usunąć z niego osad?

Herbata w torebkach pomoże ci w wyczyszczeniu muszli klozetowej

Herbata w torebkach może pomóc w skutecznym usunięciu z powierzchni muszli klozetowej uporczywego kamienia i osadu. To bardzo prosty, do tego tani i ekologiczny sposób na porządki w łazience czy toalecie. Zapewne każdy z was ma już w swojej kuchni herbatę w torebkach, także nie będziecie musieli szykować się na dodatkowe wydatki. Gotowy produkt do sprzątania macie już u siebie w domu.

Herbata w torebkach do czyszczenia toalety - jak stosować krok po kroku?

Wystarczy wrzucić do środka muszli klozetowej kilka (3-4) zużytych torebek po herbacie i potrzymać je maksymalnie 30 minut (minimum 15 minut). Zwróć uwagę, aby po upływie tego czasu koniecznie je wyjąć, nie trzymać dłużej, ponieważ może to dać odwrotny efekt i zafarbować na ciemno powierzchnię muszli klozetowej. Dzięki temu usuniesz uporczywy osad i kamień.

Więcej o: