Jak wyczyścić czajnik elektryczny z kamienia? Prosty sposób, dzięki któremu będzie jak nowy

Czajnik jest jednym z najczęściej używanych sprzętów kuchennych w każdym domu. Niestety, z czasem jego użytkowania na ściankach oraz dnie osadza się kamień, który może psuć smak kawy oraz herbaty. Jest jednak jeden sposób, dzięki któremu w prosty sposób pozbędziesz się kamienia.
Zobacz wideo Osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Kamień, który osadza się m.in. na ściankach czajnika to nic innego, jak wapń i magnez, które pochodzą z wody płynącej z naszych kranów. W wyniku podniesienia temperatury podczas gotowania wody, pierwiastki te ulegają wytrąceniu i osadzają się na dnie oraz ściankach czajnika. Choć kamień w czajniku wcale nie jest dla nas szkodliwy, to kiedy osadzi się go znaczna ilość, może psuć smak kawy i herbaty. 

Jak wyczyścić czajnik elektryczny z kamienia?

Jeśli na dnie twojego czajnika osadził się kamień, wcale nie musisz od razu wymieniać go na nowy. I choć na sklepowych półkach dostępne są specjalne środki, to wcale nie trzeba po nie sięgać, by skutecznie pozbyć się kamienia. Istnieje bowiem jeden sprawdzony, domowy sposób, który sprawi, że twój czajnik będzie wyglądać jak nowy. 

Jak wyczyścić czajnik elektryczny z kamienia? Wypróbuj sposób z octem 

Najpopularniejszy, najprostszym i najskuteczniejszym domowym sposobem na pozbycie się kamienia jest ocet. Wystarczy wlać do czajnika szklankę octu oraz pół szklanki wody, a następnie włączyć czajnik i zagotować tę mieszankę. Po przegotowaniu mikstury, należy poczekać około godziny - w tym czasie ocet rozprawi się z nawet bardzo grubym osadem kamienia. Na koniec pozostaje dokładne umycie wnętrza czajnika i zagotowanie wody 2-3 razy, by pozbyć się charakterystycznego zapachu octu.

Więcej o: