Zwyciężczyni Top Model pokazała, jak influencerki przerabiają zdjęcia. "Wpędzają nas w kompleksy"

Zuzanna Kołodziejczyk - zwyciężczyni Top Model - opublikowała na swoim Instagramie dwa zdjęcia, za pomocą których pokazała, jak łatwo w dzisiejszych czasach wyretuszować zdjęcia, zmieniając zupełnie rysy twarzy. Internauci byli zszokowani. - Dla mnie to jest przerażające - przyznaje modelka.

Zuzanna Kołodziejczyk jest zwyciężczynią 3. edycji programu "Top Model". Jako jedna z nielicznych, siedem lat po wygranej, nadal rozwija swoją karierę w modelingu. Na swoim Instagamie regularnie publikuje nie tylko zdjęcia ukazujące kulisy jej pracy, lecz także porusza wiele bardzo ważnych kwestii.

Zobacz wideo Kasia Szklarczyk o tym, jak "Top Model" wpłynęło na jej życie

Zwyciężczyni Top Model - Zuzanna Kołodziejczyk - pokazała, jak influencerki przerabiają zdjęcia 

Ostatnio Zuzanna Kołodziejczyk opublikowała post na Instagramie, którym zwraca uwagę na to, jak łatwo można w dzisiejszych czasach wyretuszować zdjęcia, zmieniając zupełnie rysy twarzy. Modelka zaapelowała do Internautów, by nie wierzyli we wszystko, co widzą w social mediach, gdyż takie obrazki i porównywanie się do nich tylko wpędzają nas w kompleksy. 

"Kilka kliknięć. Słuchajcie, nie zdawałam sobie sprawy z tego, co z twarzą potrafią zrobić aplikacje. Wrzucam to jako ostrzeżenie. Po lewej ja bez żadnych filtrów, po prawej coś, co powstało w jednej z apek po dosłownie kilku kliknięciach. Dla mnie to jest przerażające i uważam, że każdy powinien mieć świadomość, po jakie sztuczki sięgają dziś ludzie żądni internetowej sławy. Nie dajcie się zwariować dziewczynom, które przerabiając swoje zdjęcia, zwyczajnie oszukują nas dla własnych zysków (lajki - obserwujący - kody rabatowe na kremy) i wpędzają nas w ogromne kompleksy, co coraz częściej kończy się chirurgią plastyczną. Jestem pewna, że ta moda kiedyś minie. Pomijając to, że prawdziwe piękno jest niewidoczne dla oka, uważam, że naszym największym atutem jest to, że każda z nas jest inna, przez co jest absolutnie wyjątkowa. Nie warto się tego pozbywać" - napisała Zuzanna Kołodziejczyk.

 

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od obserwatorów i obserwatorek, którzy dziękowali modelce za post:

Nie wiedziałam, że istnieją apki, które AŻ TAK retuszują... A człowiek potem w kompleksy wpada, że tak nie wygląda ;) Zwłaszcza dla nastolatek to niebezpieczne...
Brawa za post!
Dzięki za ten post! <3
Wspaniale, że poruszasz tę kwestię!
Więcej o: