Męczą cię uporczywe komary lub mszyce? Pomoże aromatyczna przyprawa, którą większość osób ma w swojej kuchni

Cynamon większości kojarzy się tylko z jedzeniem. Mało kto zaś wie, że ta aromatyczna przyprawa skutecznie pomoże w walce z uporczywymi owadami, w tym komarami oraz mszycami. Dodatkowo uchroni również rośliny przed pleśnią.

Cynamon to znana i lubiana, aromatyczna przyprawa, która może wzbogacić smak wielu potraw: wypieków, deserów, kawy (szczególnie zimą) czy kompotów. Warto przy tym wiedzieć, że idealnie sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również i w ogrodzie oraz w uprawie i pielęgnacji roślin doniczkowych.

Zobacz wideo Prosty przepis na przepyszne ciastka cynamonowe:

Łyżka cynamonu skutecznie odstraszy insekty

Łyżka cynamonu doskonale sprawdzi się jako tani, domowy i przede wszystkim naturalny odstraszacz na kłopotliwe owady jak komary, mszyce czy mrówki. Insekty bowiem nie cierpią zapachu tej aromatycznej przyprawy. Jeśli w ogrodzie zauważysz mrowisko, po prostu posyp je cynamonem. Proste, prawda? I co ważne, nieszkodliwe dla środowiska i dla samych owadów.

Cynamonu możesz również użyć do odstraszenia uporczywych mszyc, które niszczą twoje rośliny doniczkowe. Wystarczy, że posypiesz nim ziemię w doniczkach. Masz problem z komarami, których w tym roku jest wyjątkowo dużo z powodu sporej wilgoci w powietrzu? Wystarczy, że postawisz na parapecie, balkonie bądź też tarasie niewielki talerzyk lub miseczkę z rozsypanym cynamonem. Komary będą się trzymać z dala od tego miejsca.

Cynamon w pielęgnacji i ochronie roślin doniczkowych

Cynamon wykazuje działanie przeciwgrzybicze, dzięki czemu doskonale sprawdzi się również w pielęgnacji i ochronie roślin. Gdy zobaczysz na swoim kwiatku (np. na liściach bądź też na ziemi) pleśń, posyp to miejsce cynamonem. Możesz też profilaktycznie nasypać niewielką ilość tej przyprawy do doniczek. W ten sposób uchronisz swoje rośliny przed ewentualnymi szkodnikami.

Więcej o: