Sylwia Chutnik dokonała coming outu. Pisarka zdradziła powód tej decyzji

Sylwia Chutnik dokonała coming outu. Okazuje się, że znana pisarka i aktywistka jest lesbijką. - Jesteśmy winni tego, że homofobia i transfobia się rozprzestrzeniają. Outuję się publicznie, by was wspierać - wyznała w wywiadzie.

Sylwia Chutnik, aktywistka i pisarka, dokonała coming outu w wywiadzie, którego udzieliła magazynowi "Replika". Jak podkreśla, zmusiła ją do tego obecna sytuacja w naszym kraju. - Nie planowałam coming outu, nie mam ochoty gadać o swoim życiu w gazetach. Ale sytuacja w Polsce jest zła i nie chcę być bierna - napisała pisarka na Instagramie.

Zobacz wideo LGBT konta PiS. Wypowiedzi polityków, które krzywdzą mniejszości:

Sylwia Chutnik dokonała coming outu

- Powiedziałam sama do siebie: 'Ej, ale na co ty jeszcze czekasz? Aż obozy zaczną nam urządzać?'. Jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej, co jeszcze musi się wydarzyć? Jakie jeszcze granice mają być przekroczone, bym się odezwała? Jako dorosła osoba chcę powiedzieć dzieciakom LGBT: 'Przepraszam was, że tak jest. Spier*******my ten świat. Jesteśmy winni tego, że homofobia i transfobia się rozprzestrzeniają. Outuję się publicznie, by was wspierać' - wyznała w wywiadzie, którego udzieliła magazynowi "Repilka". 

 

Chutnik powiedziała także, że niedawno rozmawiała o swojej orientacji seksualnej z synem. Okazuje się, że 16-latek dobrze przyjął tę informację. 

Sylwia Chutnik - kto to?

Sylwia Chutnik jest absolwentką gender studies na Uniwersytecie Warszawskim. 27 listopada 2018 roku obroniła doktorat w Zakładzie Historii Kultury Instytutu Kultury Polskiej UW. Jest autorką wielu książek. To m.in. "Kieszonkowy atlas kobiet", "W krainie czarów", "Cwaniary". Warto wspomnieć, że została laureatką Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: