Tatuaże damskie 2020 - jakie są najmodniejsze małe tatuaże?

Tatuaże damskie 2020 - jakie są popularne w tym roku wzory? Na co warto zwrócić uwagę wybierając tatuaż? Sprawdzamy.

Nikogo nie dziwi już tatuaż u mamy trójki dzieci, prezes banku czy nauczycielki. Wśród milenialsów, którzy właśnie wchodzą w dorosłość, trudno jest znaleźć kogoś, kto nie posiada tego typu ozdoby na ciele. Pomimo dużej dostępności salonów tatuażu oraz społecznej akceptacji, nadal jest to bardzo ważna decyzja, którą trzeba przemyśleć. Niechciany tatuaż można zastąpić nowym rysunkiem lub usunąć przy pomocy lasera, jednak ta metoda wymaga kilku podejść i jest bolesna.

Tatuaże damskie 2020. Jakie są najmodniejsze?

Modne tatuaże w 2020 roku charakteryzują się tym, że są małe i pojawiają się w dyskretnych miejscach. Geometryczne wzory czy małe napisy, delikatne kwiaty lub niewielkie kolorowe rysunki - to właśnie króluje w tym roku. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na małe tatuaże, które są super modne i jednocześnie bardzo dyskretne. 

Tatuaże na ręku - w stylu gwiazdy 

Rękaw w róże - tak do niedawna wyglądał najbardziej popularny damski tatuaż na ręku.  Aktualnie ten mocny akcent wyprały tatuaże symboliczne i w małym rozmiarze. Niewidoczne tatuaże na ręku lubią szczególnie gwiazdy. 

  • Prekursorką mody na dyskretne tatuaże jest Beyonce, która po ślubie ze znanym raperem i producentem muzycznym wytatuowała sobie datę ceremonii na serdecznym palcu, który na co dzień zasłania biżuteria. 
  • Tatuaże małe damskie lubią także modelki dla których ciało jest narzędziem pracy i nie mogą pozwolić sobie na duże, ostentacyjne wzory. Internautki często poszukują wzoru tatuażu na ręku Belli Hadid, która jest dumną posiadaczką małego kółeczka nad łokciem. 
  • W tym samym miejscu ma tatuaż Kylie Jenner, która zamiast konkretnego wzoru wybrała imię córki, napisane dużymi literami i minimalistyczną czcionką. 

Popularnym miejscem na tatuaż na ręku jest wewnętrzna część nadgarstka, gdzie doskonale prezentują się wszelkie geometryczne wzory lub pojedyncze gałązki roślinne - motywy botaniczne są teraz naprawdę modne. Tatuaże na ręku kobiet coraz rzadziej odnoszą się też do aktualnego związku - zamiast imienia chłopaka lub daty poznania dziewczyny coraz częściej pojawiają się cytaty motywacyjne oraz wizerunki ukochanych zwierząt.

 

Tatuaże małe damskie - grafiki z przekazem 

Tatuaż to nie tylko zwykły rysunek, lecz także ukryty przekaż dla otoczenia, który mogą rozszyfrować nieliczni. 

  1. Bardzo popularnym miejscem na tatuaże małe damskie są wewnętrzne części palców. Popularnym wzorem jest na przykład napis: shhh, który robi wrażenie zwłaszcza, gdy przyłoży się dodatkowo palec do ust. 
  2. Częstym motywem jest kolorowy tatuaż w formie tęczy - znaczenie tego obrazka można interpretować dowolnie. Najczęściej oznacza on poszanowanie różnorodności oraz wsparcie dla osób LGBT. 
  3. Motywem uniwersalnym i jednocześnie bardzo ciekawym pod względem wizualnym jest  jaskółka. To symbol odrodzenia, wolności oraz nadziei. Wbrew pozorom nie jest to wzór zarezerwowany tylko dla kobiet. Jaskółkę dumnie noszą także mężczyźni. I trzeba przyznać, że jest to bardzo klasyczny wzór, który trudno zepsuć. 
 
 

Tatuaże małe - na dobry początek 

Tatuaż w wielu domach jest tematem gorących rozmów. Złotym środkiem może być tatuaż tymczasowy, namalowany henną lub w przypadku bardzo prostych wzorów eyelinerem. Takie tymczasowe rozwiązanie pozwoli zbliżyć się do wymarzonego wzoru i wypróbować motyw, który od dawna nam się podoba.

 
Zobacz wideo Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty
Więcej o: