Pomysły na wieczór panieński - jak zaplanować super imprezę dla koleżanki?

Pomysły na wieczór panieński są czasami bardzo ekstremalne, dlatego warto pamiętać, by klimat imprezy dobrać do osobowości przyszłej panny młodej. Szalona impreza w klubie czy kameralna domówka? Na każdej z nich można wypróbować przedweselne gry i zabawy.

Tradycja wieczorów panieńskich oraz kawalerskich przyszła do nas wraz z amerykańskim kinem. Przejażdżka limuzyną, szampańska impreza w klubie, niegrzeczne gadżety - takie obrazki najczęściej pojawiają się na filmach. Oczywiście nie wszyscy lubią tego typu imprezy i organizując wieczór panieński należy dostosować się do upodobań panny młodej, ale też gości - koleżanek, znajomych z pracy czy kuzynek. Jak zorganizować wieczór panieński, który wszyscy będą mile wspominać? Poniżej kilka podstawowych zasad.

Pomysły na wieczór panieński - zasady, które pomogą uniknąć gafy

Nawet jeśli wydaje nam się, że impreza niespodzianka będzie najlepszym rozwiązaniem, warto wybadać grunt i sprawdzić czy taniec z udziałem striptizera to na pewno to, o czym marzy przyszła panna młoda. Dla niektórych kobiet wieczory panieńskie bywają krępujące. Od przejażdżki limuzyną, tortu w kształcie przyrodzenia i imprezy do białego rana, wolą spokojny wieczór przy lampce wina. Planując wieczór panieński warto więc wziąć pod uwagę upodobania przyszłej panny młodej oraz zaproszonych gości.

Kolejnym aspektem jest składka, która nie powinna być zbyt wysoka. Nie każda z zaproszonych koleżanek będzie mogła wesprzeć imprezę większą sumą i z tego powodu może zrezygnować z imprezy. Właśnie z tych powodów pomysły na wieczór panieński powinny być wcześniej przedyskutowane w grupie osób zaproszonych na panieński.

Zobacz wideo Najgorętsze śluby gwiazd. To o nich mówiła cała Polska. Pamiętacie?

Gry i zabawy na wieczór panieński - sprawdzone pomysły na imprezę 

Nie jest łatwo odgadnąć oczekiwania wszystkich zgromadzonych gości, dlatego lepiej postawić na sprawdzone gry i zabawy na wieczór panieński. Poniżej lista gier, która sprawdzi się w każdym towarzystwie: 

 • Prawda czy fałsz - małe sekrety i grzeszki 

Gra polega na tym, że każda z koleżanek zaczyna zdanie od:

 1. Nigdy nie powiedziałam...
 2. Nigdy nie zrobiłam...
 3. Jeszcze nigdy nie…

Uczestniczki wieczoru panieńskiego, które mają to za sobą, piją kieliszek mocnego trunku. Alternatywą może być też zadanie specjalne do wykonania. 

 • Słowo klucz - kto się zapomni wznosi toast 

Na początku imprezy druhna ustala słowo zakazane podczas imprezy, może to być na przykład "wesele" lub imię przyszłego pana młodego. Ktokolwiek wypowie zakazane słowo musi wychylić kolejkę. 

 • Quiz - pytania na temat drugiej połówki 

To zabawa uwielbiania przez panny młode - mały test, który w zabawny sposób pokazuje to, jak dobrze znamy drugą osobę. Przed wieczorem panieńskim na pytania odpowiada pan młody. Podczas imprezy panna młoda musi odpowiedzieć dokładnie tak, jak zrobiły to jej ukochany. Każdą pomyłkę należy "opłacić" toastem. 

Przykładowe pytania:

 1. Ulubiony kolor?
 2. Ulubione danie?
 3. Tytuł ulubionego filmu?
 4. Co najbardziej kochasz w swojej przyszłej żonie?
 5. Co najbardziej Cię w niej denerwuje?
 6. Część ciała, którą lubisz najbardziej u ukochanej? 
 7. Ulubiony alkohol? 
 8. Śmieszny nawyk? 
 9. Kim chciałeś zostać w dzieciństwie? 
 10. Ulubiony kolor bielizny? 
 11. Nagość, a może jednak piżama? 
 12. Kto pierwszy wybacza? 
 13. Kto jest większym kłótnikiem? 
 14. Ile planujesz dzieci?
 15. Ulubione imię dla dziecka? 
 16. Za co kochasz swoją przyszłą teściową? 

Prezenty na wieczór panieński pomysły - szykowna bielizna, a może gadżety? 

Ten temat także warto przedyskutować na grupowym czacie. Idealnie sprawdzi się "burza mózgów", podczas której ze wszystkich podanych propozycji na pewno uda się wybrać najlepszy prezent na wieczór panieński. Poniżej lista przedmiotów, które najczęściej kupowane są pannie młodej: 

 • seksowna bielizna,
 • sesja zdjęciowa dla par,
 • kamasutra,
 • planszówka dla par,
 • koszulka z napisem "Wifey",
 • karnet na masaż lub pakiet spa,
 • gadżety erotyczne,
 • album ze zdjęciami z panieńskich lat,
 • ulubione wino plus eleganckie kieliszki.
Więcej o: