Jak szybciej zasnąć i lepiej spać w upały? Kilka cennych trików

Wysokie temperatury panujące latem bardzo często są powodem nieprzespanych nocy. Co zrobić, by podczas upałów szybciej zasypiać i skutecznie przesypiać całą noc? Oto kilka pomocnych trików.
Zobacz wideo Upał doskwiera? Zrób chłodzącą mgiełkę do ciała

Letnie upały coraz częściej dają się nam we znaki. Wysokie temperatury za dnia oraz w nocy oznaczają dla wielu osób problemy ze snem. Nie jest tajemnicą, że zaburzony sen negatywnie wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia, powodując zmęczenie, rozdrażnienie oraz brak koncentracji. Jak zatem radzić sobie z upałami, by przesypiać całą noc? Najprostszym sposobem byłoby zamontowanie klimatyzacji, ale jest to dość kosztowna opcja. Istnieją jednak prostsze i tańsze sposoby, które możesz wprowadzić w życie natychmiast.

Jak radzić sobie z upałem w nocy, by szybciej zasnąć i lepiej spać?

  1. Postaraj się nie nagrzewać sypialni w ciągu dnia. Kiedy temperatura jest naprawdę wysoka, nie otwieraj okna, a jeśli masz taką możliwość, zasłoń je roletami lub ciemnymi zasłonami. Okno otwórz dopiero pod wieczór, gdy słońce już zajdzie, a na zewnątrz się ochłodzi - wówczas warto zrobić przeciąg i zostawić okno otwarte przez całą noc.
  2. Zwróć uwagę na to, co jesz podczas upałów. Przed snem - a już zwłaszcza latem - nie powinno się jeść tłustych i ciężkich potraw, które długo się trawią i utrudniają zasypianie. Latem sięgaj po lekkie potrawy pełne świeżych warzyw oraz owoców.
  3. Zrezygnuj z kołdry. Jeśli natomiast koniecznie potrzebujesz przykrycia, sięgnij po prześcieradło lub lub cienką poszewkę. 
  4. Postaw na lekką piżamę. Niech nocna garderoba będzie ograniczona do minimum i koniecznie uszyta z naturalnych i oddychających materiałów (jedwab czy len). Możesz również spać nago, jeśli natomiast czujesz się z tym komfortowo.
  5. Tuż przed snem zaserwuj sobie zimny prysznic. Dzięki temu schłodzisz ciało i z pewnością szybciej zaśniesz.
Więcej o: