Trzymamy w niej akcesoria kuchenne, jednak nie po to powstała. Do czego tak naprawdę służy szuflada pod piekarnikiem?

Większość z nas przechowuje w niej blaszki, patelnie, deski do krojenia, a także wiele innych akcesoriów kuchennych. Jednak szuflada pod piekarnikiem powstała w zupełnie odmiennym celu. Do czego tak naprawdę służy? Odpowiedź może naprawdę zaskoczyć.

W większości kuchenek, tuż pod piekarnikiem znajduje się dobrze wszystkim znana szuflada. Niemal w każdej kuchni służy ona do przechowywania różnych sprzętów oraz akcesoriów kuchennych. Jednak, ku zaskoczeniu wielu osób, ta szuflada wcale nie temu służy. Do czego zatem przeznaczone jest miejsce tuż pod piekarnikiem? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne?

Do czego służy szuflada pod piekarnikiem?

Szuflada w kuchence pod piekarnikiem wcale nie powstała, by przechowywać tam deski, blaszki czy inne przybory kuchennych. To miejsce zostało bowiem zaprojektowane z myślą o... potrawach, które przygotowaliśmy, by dłużej utrzymać ich temperaturę. Zatem jeśli jakieś danie przygotowałaś chwilę wcześniej i nie chcesz, by wystygło, zanim upiecze się to, co nadal pozostaje w piekarniku, można wstawić je właśnie do tej szuflady. Te szuflady zostały bowiem tak zaprojektowane, by dzięki cyrkulacji powietrza i wilgotności jedzenie pozostało ciepłe, ale nie suche. 

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie szuflady są przystosowane, by spełniać tę funkcję. Aby mieć pewność, że szuflada w twojej kuchence posiada tę właściwość, powinnaś poszukać tej informacji w instrukcji obsługi. Warto również zwrócić uwagę na to, co wkładamy do takiej szuflady - rzeczy łatwopalne powinny bowiem znaleźć się z dala od niej.

Więcej o: