Królowa Elżbieta II zakazuje odkurzania dywanów w Pałacu Buckingham. Powód? Zaskakujący

Nie ma wątpliwości, że życie w Pałacu Buckingham rządzi się swoimi prawami. Okazuje się jednak, że niektóre zasady są naprawdę dziwne. Jednym z nich jest bowiem zakaz odkurzania dywanów przez personel królowej Elżbiety II. Skąd taka zasada? Powód naprawdę może zaskoczyć.
Zobacz wideo Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Powszechnie wiadomo, że w Pałacu Buckingham panują bardzo surowe zasady. Zarówno wszyscy członkowie rodziny królewskiej, jak i osoby, które pracują w pałacu muszą przestrzegać dworskiej etykiety, nad czym surowo czuwa królowa Elżbieta II. Nie jest zaskoczeniem również to, że członkowie rodziny królewskiej nie mogą wykonywać żadnych domowych obowiązków, gdyż to nie przystoi ich pochodzeniu.

W codziennych czynnościach wyręcza ich służba, która składa się m.in. z szefów kuchni, szoferów, pokojówek czy kamerdynerów. Okazuje się, że nawet pracownicy muszą przestrzegać wielu dziwnych zasad. Jedna z nich dotyczy odkurzania, które jest podobno zakazane w Pałacu Buckingham.

Dlaczego w Pałacu Buckingham nie można odkurzać?

W 2019 roku powstał dokument zatytułowany "Secrets of Royal Servants", który daje widzom wgląd w to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami pałacu. Produkcja zdradza kulisy surowych zasadach obowiązujących personel, dotyczących m.in. sprzątania królewskich rezydencji, w tym Pałacu Buckingham. Jak podaje The Express, z dokumentu można dowiedzieć się, że rodzina królewska zatrudnia najbardziej profesjonalne na świecie, a najlepszy pracownik to taki, którego ani nie widać, ani nie słychać. Co więcej, w obowiązują ich również nietypowe zasady dotyczące sprzątania. Okazuje się bowiem, że w Pałacu Buckingham nie można odkurzać, gdyż ten sprzęt hałasuje i może zakłócać spokój królowej. Choć Pałac Buckingham ma 828 000 stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej i 775 pokoi, pokojówki muszą każdy z dywanów zamiatać ręcznie.

Więcej o: