Jak wyczyścić ekran telewizora, by go nie uszkodzić? Zapomnij o płynie do mycia szyb!

Jak wyczyścić ekran telewizora, by go nie uszkodzić? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób podczas sprzątania. W tym wypadku, popularny płyn do mycia szyb się nie sprawdzi, gdzyż może go uszkodzić. Co zatem sprawdzi się najlepiej?
Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna - zrobisz je w 10 minut

Nie da się ukryć, że na ekranie telewizora szybko osiada kurz i pojawiają się zabrudzenia. Zanim jednak zabierzesz się za jego czyszczenie, musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze pamiętaj, by najpierw wyłączyć telewizor i odczekaj chwilę - czyszczone urządzenie powinno być zimne. Po drugie zapomnij o stosowaniu środków do mycia szyb, gdyż te mogą zniszczyć ekran - do czyszczenia ekranu telewizora LED i LCD nie wolno bowiem używać środków, które zawierają amoniak, aceton, rozpuszczalnik, alkohol czy chlorek metylu. Do czyszczenia ekranu telewizora użyj ściereczki z mikrofibry lekko zwilżonej wodą, albo ręcznikiem papierowym i specjalnym środkiem w sprayu do czyszczenia ekranów - pamiętaj jednak, by spryskać nim ręcznik, a nie ekran.  

Jak wyczyścić ekran telewizora krok po kroku?

  1. Czyszczenie ekranu telewizora jest naprawdę proste. Wyjaśniamy, jak prawidłowo usunąć z niego brud i kurz krok po kroku:
  2. Wyłącz telewizor i odczekaj chwilę, aż będzie całkowicie zimny.
  3. Delikatnie wilgotną szmatką z mikrofibry lub ręcznikiem papierowym zwilżonym płynem do ekranów delikatnie pocieraj ekran kolistymi ruchami, by usunąć brud i smugi.
  4. Telewizor uruchom dopiero wtedy, kiedy ekran będzie zupełnie suchy.
Więcej o: