Po co w butach dodatkowa dziurka na sznurowadła? Wiele osób w ogóle jej nie używa, a to błąd [WIDEO]

Zastanawialiście się kiedyś po co w butach sportowych znajduje się dodatkowa dziurka na sznurowadła? Wbrew pozorom nie jest ona zbędnym dodatkiem. Pełni naprawdę bardzo ważną funkcję. Dowiedzcie się, jaką.

Większość butów sportowych wyposażona jest w dodatkowe dziurki na sznurowadła, które znajdują się na samej górze. Wiele osób w ogóle z nich nie korzysta, traktując je jako zbędny dodatek. A to błąd. Pełnią one bowiem naprawdę ważną funkcję. Zastanawialiście się kiedyś, czemu służą? Spieszymy z odpowiedzią. Będziecie zaskoczeni!

Zobacz: Męskie buty sportowe w stylu lifestyle!

Po co w butach dodatkowa dziurka na sznurowadła? Odpowiadamy

Dodatkowe dziurki na sznurowadła znajdują się na samej górze i nie jest to przypadek. Korzystanie z nich sprawia, że but nie przesuwa się na piętach, co w konsekwencji zapobiega ich obtarciom. Dodatkowo odpowiednie przewiązanie sznurowadeł właśnie przez te ostatnie dziurki może uchronić przed poważnymi kontuzjami.

Przez te dodatkowe dziurki na górze butów sportowych należy poprowadzić tzw. węzeł płaski. To sprawi, że stopa będzie bardziej ustabilizowana. Taki sposób wiązania butów szczególnie zalecamy osobom aktywnym, głównie uprawiającym bieganie.

Sprawdź: Modne obuwie do biegania marki Reebok!

Jak prawidłowo wiązać sznurowadła przez ostatnie dziurki w butach sportowych? Dla ułatwienia zamieszczamy proste wideo z instrukcją krok po kroku:

 
Więcej o: