Modne okulary 2020 - korekcyjne i przeciwsłoneczne. Duże lustrzanki, okulary z mocno zarysowaną górą czy pilotki?

Modne okulary 2020. Okulary to dodatek, który nie tylko ochroni wzrok, lecz będzie także dopełnieniem codziennej stylizacji. Sprawdź, który model okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych warto kupić.

Okulary od dawna nie są przykrym obowiązkiem dla osób, które mają wadę wzroku. Różne rodzaje okularów bez problemu można dobrać do swoich potrzeb, wyglądu i kształtu twarzy. Z zastosowania medycznego stały się stylowym dodatkiem. Jakie są najmodniejsze w 2020 roku modele okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych?

Modne okulary przeciwsłoneczne - modele w stylu gwiazd 

Modne okulary przeciwsłoneczne można podejrzeć na profilach społecznościowych celebrytek. Zwykle są to propozycje odważne, z nutką awangardy, ale też najbardziej klasyczne modele, takie jak pilotki. Poniżej przedstawiamy przegląd modnych modeli okularów damskich przeciwsłonecznych. 

  • Okulary damskie - duże lustrzanki 

Ten model to prawdziwy hit tego lata - noszą je zarówno Natalia Siwiec, jak i Blanka Lipińska. Ten mocny akcent sprawia, że osoba, które zdecyduje się właśnie na ten model zyskuje "kosmiczny" wygląd. Jest to ciekawa opcja na co dzień, jak i na szaloną imprezę. Okulary damskie lustrzanki można kupić w różnych kolorach - tegorocznym hitem są zielone lub srebrne szkiełka. Ze względu na swój duży rozmiar skutecznie chronią nie tylko oczy, lecz także całą górną partię twarzy.  

 
  • Okulary damskie - pilotki 

To ciekawy model, który tworzy zamkniętą przestrzeń wokół oczu, najczęściej można spotkać pilotki z elementami ze skóry.  Ten model można porównać też do tradycyjnych okularów górskich. Pilotki to ulubiony model m.in. Marceli Leszczak

 
  • Okulary damskie - geometryczne kocie oczy  

Śmiało można powiedzieć, że moda na duże okulary o regularnym kształcie przeminęła z wiatrem. Aktualnie modne są duże geometryczne kształty bez oprawki lub wąskie kocie oczy o ostrych kątach. Takie okulary nosi na przykład Klaudia El Dursi lub Kendall Jenner

  • Okulary damskie - gigantyczne koła 

Ten sezon zdecydowanie lubi przesadę, okulary mają być przede wszystkim duże i zauważalne. Ekstremalne koła nosi na wakacjach Natalia Siwiec, która zakłada je po prostu do delikatnej sukienki i kontrastowe połączenie zdecydowanie zdaje egzamin. 

Zobacz: Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban sklepu Visionexpress.pl na wyprzedaży! 

 

Okulary korekcyjne - z podkreśloną górną linią lub policyjne 

Okulary korekcyjne do czytania lub noszenia na stałe już dawno przestały przypominać denka od butelek. Aktualnie można wybrać wśród super modnych i twarzowych modeli. Modne okulary 2020 w tej kategorii to przezroczyste szkła z oprawką tylko u góry lub tradycyjne duże okulary na wzór policyjnych z cienką oprawką. Zdecydowanie mniej popularne są obecnie grube oprawki. 

Modne okulary przeciwsłoneczne męskie - modele 2020 

W kwestii okularów mężczyźni dzielą się na tych, którzy lubią być modni oraz takich, którzy stawiają przede wszystkim na aspekty praktyczne. Najmodniejsze modele okularów męskich w tym sezonie nie mają oprawek, tylko monochromatyczne, duże szkła w ciemnych kolorach. Bardzo ciekawym uzupełnieniem są drewniane zauszniki. Bardzo modne są też cieniowane okulary policyjne, które od lat królują w rankingach w kategorii modne okulary męskie.

 

Na męskich nosach można dostrzec też pilotki, najczęściej w kolorze czarnym lub brązowym. Od lat z mody nie wychodzą też klasyczne Ray Bany, ponieważ są uniwersalne, pasują do każdego looku i do każdego kształtu twarzy. W kategorii okulary męskie korekcyjne powtarza się motyw cienkich oprawek oraz mocno zarysowanej górnej linii. 

 

Końcówka lata to idealna okazja do kupna wymarzonych okularów w przystępnej cenie, profesjonalny model z dobrą ochroną przeciwsłoneczną można nosić także zimą. Warto od razu dokupić futerał ochronny, - delikatne lustrzanki mogą nie przetrwać kontaktu z kluczami lub komórkę w otchłaniach damskiej torebki.

Zobacz: Modne okulary przeciwsłoneczne Wayfarery marki Ray-Ban!

Zobacz wideo Jak z kilku elementów zrobić urocze etui na okulary?
Więcej o: