Jak usunąć tłustą plamę? Pomoże m.in. mąka ziemniaczana

Plamy z tłuszczu są zazwyczaj trudne do wywabienia. W takich przypadkach ważne jest, by zadziałać jak najszybciej. To zwiększa szanse na osiągnięcie zadowalających efektów. Jak więc możesz pozbyć się takich plam? Oto kilka domowych sposobów.

Jednym z najczęściej polecanych produktów na tłuste plamy jest mąka ziemniaczana. Posyp nią zaplamioną powierzchnię i pozostaw na kilka minut. Następnie wyczyść szczotką i wypłucz w ciepłej wodzie. Warto wspomnieć, że to jeden z najbezpieczniejszych sposobów, który sprawdzi się zarówno w przypadku bardzo delikatnych tkanin, jak i tych zwykłych.

Jak usunąć plamę z tłuszczu? Skorzystaj z soli

Jeśli metoda z mąką ziemniaczaną okaże się nieskuteczna, skorzystaj z soli kuchennej. Przygotuj roztwór soli z alkoholem w proporcji 1:4. Następnie za pomocą szczoteczki nanieś go na zaplamioną powierzchnię. Delikatnie pocieraj, aż plama zniknie. Na koniec wypłucz ubranie w ciepłej wodzie. 

Zobacz wideo Jak usunąć plamę z tłuszczu?

Ocet na tłuste plamy

Ocet znany jest ze swoich czyszczących właściwości. Może sprawdzić się więc także w walce z tłustymi plamami. Wymieszaj ocet spirytusowych z wodą w równych proporcjach. Następnie przetrzyj mieszanką plamę. Na koniec wypierz tkaninę w pralce.

Płyn do mycia naczyń na plamy

Z pomocą przychodzi także płyn do mycia naczyń. Nałóż niewielką ilość produktu na czystą gąbkę lub szczoteczkę. Następnie pocieraj plamę do uzyskania piany. Na sam koniec upierz ubranie w pralce w odpowiedniej do rodzaju tkaniny temperaturze . 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: