Trendy na fryzury ślubne 2020 - sprawdź pomysły dla różnych długości włosów

Fryzury ślubne 2020 - co jest teraz modne i które uczesanie będzie odpowiednie dla włosów krótkich, półdługich i długich? Nasz przewodnik po aktualnych trendach pomoże Ci zdecydować się na niezapomniany look.

Ślub to wyjątkowa uroczystość, podczas której centrum uwagi skupia się oczywiście na młodej parze, a zwłaszcza pannie młodej. Ten dzień uwieczniamy na pamiątkowych zdjęciach oraz filmach dla rodziny i przyjaciół, dlatego warto się postarać, by wszystko wyglądało tak, jak sobie to wymarzysz. Od czego zacząć planowanie idealnej fryzury ślubnej?

Fryzury ślubne - jak dokonać właściwego wyboru? 

  1. Przejrzyj magazyny ślubne lub czasopisma i sprawdź, który look jest Ci najbliższy.
  2. Sprawdź też internet i zobacz jakie są trendy na fryzury ślubne 2020. Warto szukać także na zagranicznych stronach wpisując takie hasła jak: boho wedding, french braid, wedding hairstyle itp. 
  3. Bardzo dobrym pomysłem jest fryzura próbna. Niektórzy uznają to za niepotrzebny wydatek, ale naprawdę warto sprawdzić, czy nasza wizja pokrywa się z wizją fryzjera. Może też się zdarzyć tak, że wybrana stylizacji zwyczajnie się nie sprawdzi. 
Zobacz wideo Oni powiedzieli "tak" w tajemnicy. Sekretne śluby gwiazd

Fryzury ślubne 2020 - przewodnik po aktualnych trendach 

Ten rok zdecydowanie przejdzie do historii: nie wszystkie pary młode wezmą ślub w zaplanowanym terminie. To nie znaczy jednak, że trzeba rezygnować z przyjemności przygotowań do wesela. Poniżej prezentujemy przegląd najnowszych trendów, w którym znajdziesz wszystkie ważne kategorie: fryzury ślubne włosy do ramion, fryzury ślubne rozpuszczone włosy, krótkie fryzury ślubne i długie fryzury ślubne.

Fryzury ślubne włosy do ramion - modne propozycje 

  • Fryzury ślubne 2020, czyli pół-kucyk lub pół-warkocz 

Ta długość sprzyja pannom młodym, ponieważ może być bazą niemal do każdej fryzury. Najbardziej popularny jest oczywiście pół kucyk, który dodaje dziewczęcego uroku. W 2020 roku tego typu fryzurę najlepiej jest wykonać na bazie loków. Klasyczny kucyk można też zastąpić warkoczami

 
  • Fryzury ślubne 2020- delikatny koczek 

Z tej długości można spokojnie zrobić też koczek, wystarczy trochę lakieru oraz wsuwki. Półdługie włosy można też zawsze przedłużyć, a treski i doczepiane włosy dostępne są od ręki w sklepach fryzjerskich. 

 

Fryzury ślubne rozpuszczone włosy - romantyczny look w stylu gwiazdy 

Coraz częściej odchodzi się od misternych fryzur ślubnych, które są dopięte na przysłowiowy guzik. Panny młode chcą wyglądać naturalnie i dziewczęco, z nutką boho. Właśnie taki look to prawdziwy hit w sezonie na fryzury ślubne 2020. Włosy można delikatnie pokręcić lub pozostawić całkiem gładkie. Popularny jest także niedbały warkocz.

 

W tym sezonie bardzo modne są także loki w stylu starego Hollywood z przedziałkiem na boku. We włosy można też wpiąć specjalną biżuterię lub ozdobić głowę wiankiem z kwiatów, do którego zostanie przymocowany welon. 

 

Krótkie fryzury ślubne - jak ułożyć włosy? 

W stylizacji fryzury ślubnej włosów krótkich ważne są ozdoby, które nie tylko podtrzymają kosmyki, lecz będą też miłym akcentem. Ciekawym pomysłem jest też romantyczny irokez. Włosy wystarczy wcześniej pokręcić, a następnie wsuwkami uformować łagodną linię przez środek głowy - boki pozostawiamy gładkie, można je też potraktować żelem lub lakierem do włosów. Można spiąć też włosy z jednej strony i ozdobić je spinką, a drugą część włosów pofalować, tworząc asymetryczną fryzurę.

 

Fryzury ślubne krótkie włosy - kucyk z welonu i szaleństwo z ozdobami

Panny młode, które na co dzień noszą krótką fryzurę, mogą wykorzystać pomysł Małgorzaty Kożuchowskiej. Aktorka gładko zaczesała swoje krótkie włosy do tyłu, a upięty nisko długi welon imitował kucyk.  

 

Ślubna fryzura dla włosów krótkich najczęściej ozdabiana jest także wiankami lub spinkami, które pozwalają dodatkowo wyróżnić się tego wyjątkowego dnia. W porównaniu do długich włosów, przy krótkiej fryzurze można postawić na bardziej odważne kolorystycznie lub większe wianki, które mimo tego nie będą przytłaczały ślubnej stylizacji. Uwagę warto zwrócić też na opaski, biżuteryjne wianki, diademy, ozdobne grzebienie oraz retro woalki. 

 

Fryzury ślubne długie włosy - dużo możliwości i trudny wybór

Panny młode bardzo często zapuszczają włosy na ten wyjątkowy dzień. Tutaj też panie mają najwięcej możliwości, jeśli chodzi o stylizację. Czasem jednak taka różnorodność sprawia, że wybór jest tym trudniejszy. W tej sytuacji warto poradzić się fryzjera, który pomoże ułożyć długie włosy tak, by trzymały się przez cały ślub i wesele w upięciu lub idealnym skręcie. W ostatnich latach modne są: gładkie kucyki, długie fale, warkocze z wystającymi kosmykami oraz upięcia, wyglądające jakby były rozwiane na wietrze. 

Zobacz także: Modne sukienki midi na wesele!

 
Więcej o: