Jak pozbyć się pod pachami żółtych plam od potu? Proste i tanie domowe triki

Otwierasz szafę, sięgasz po białą bluzkę lub koszulę, a tam pod pachami żółte plamy od potu i antyperspirantu? Któż z nas nie zna tego problemu? Są na to jednak proste i tanie domowe sposoby.

Białe ubrania: bluzki czy koszule znajdziemy w szafie praktycznie każdego. Nic dziwnego. Są one bowiem bardzo praktyczne i uniwersalne, dzięki czemu pasują do większości stylizacji. Doskonale sprawdzą się zarówno na co dzień, jak również na specjalne okazje czy wieczorne wyjścia.

Niestety pomimo tylu zalet, mają jedną, podstawową wadę. Na białych bluzkach czy koszulach tworzą się nieestetyczne, żółte plamy pod pachami. Są to zaschnięte pozostałości po pocie oraz antyperspirancie. Jak sobie z nimi radzić? Poznaj na to sześć prostych i tanich domowych trików.

Pamiętaj przy tym, że z żółtymi plamami pod pachami należy walczyć od razu, jak się je tylko zauważy. Stare i w dodatku wyprasowane są już bardzo trudne do usunięcia. 

Zobacz wideo Jak sprawić, aby twoje ubrania były miękkie i pachnące?

1. Pomoże ci płyn do mycia naczyń

Skutecznym sposobem na pozbycie się nieestetycznych, żółtych plam na ubraniach jest płyn do mycia naczyń. Wystarczy zaprać nim bluzkę czy koszulę i pozostawić na 10 minut. Następnie ubranie należy dokładnie wypłukać i uprać tak, jak zawsze.

2. Użyj żelu do higieny intymniej

Tak, tak, dobrze czytasz. Żel do higieny intymnej najczęściej zawiera kwas mlekowy. To właśnie ten składnik sprawia, że produkt, którego zazwyczaj używasz do kąpieli, sprawdzi się również dobrze podczas prania. Jak go używać? Należy zaprać nim ubranie i tak pozostawić na 10 minut. Na koniec trzeba je wypłukać i standardowo wyprać.

3. Soda oczyszczona sposobem na żółte plamy pod pachami

Skutecznym remedium na żółte plamy od potu na białych ubraniach jest także soda oczyszczona. Zmieszaj cztery łyżki produktu z 1/4 szklanki wody. Powstanie gęsta papka, którą należy nanieść na żółte plamy i pozostawić na godzinę. Na koniec ubranie wypierz tak, jak zawsze.

4. Woda utleniona pomoże w walce z żółtymi plamami

Woda utleniona sprawdzi się nie tylko jako sposób na świeże rany, ale również na żółte plamy pod pachami. Produkt ten działa bowiem jak wybielacz. Należy rozcieńczyć go ze zwykłą wodą w proporcji 1:3. Gotowym roztworem trzeba polać plamę i tak pozostawić na kilkanaście minut. Na koniec ubranie należy standardowo wyprać.

5. Sól sprawdzi się nie tylko w kuchni

Twoim sprzymierzeńcem w walce z nieestetycznymi plamami pod pachami jest także sól kuchenna. Wystarczy zasypać nią zabrudzone miejsce, polać kilkoma kroplami wody (tak, aby powstała gęsta papka) i zostawić na 20 minut. Na koniec ubranie należy dokładnie wypłukać i uprać w pralce.

6. Ocet na żółte plamy z potu

Kolejnym kuchennym produktem, który sprawdzi się w walce z żółtymi plamami pod pachami, jest ocet. Wystarczy zalać nim zabrudzone miejsca i tak zostawić na 15 minut. Na koniec ubranie należy wypłukać i wyprać.